Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Bu Anahtar Seviyeyi Geçmiş Olması Oldukça Önemli!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşanan çöküşün ardından tekrardan toparlanmaya başladı ve 6.

Bitcoin bogalar harekete gecti

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşanan çöküşün ardından tekrardan toparlanmaya başladı ve 6.000 dolar seviyesini geçti. Lider kripto varlık önündeki anahtar direncini desteğe çevirmeye çalışıyor. Bu durum önümüzdeki günlerde ve haftalarda yaşanması beklenen ralli için potansiyel boğa işareti olarak değerlendiriliyor.

Yazım sırasında 6.185 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, dünün en düşük 5.100 dolar seviyesini görmesinin ardından ciddi bir tırmanış yaptı. Geleneksel piyasalardaki çöküşün Bitcoin’i olumsuz yönde etkilemeye devam etmesi ve lider kripto varlıkta yeni çöküşlerin yaşanması öngörülüyordu ki en azından şimdilik beklendiği gibi olmadı.

ABD borsalarının önemli yapı taşları Dow Jones ve S&P 500 gün içerisinde yüzde 1’in üzerinde yükseldi. Bitcoin bu şekilde geleneksel piyasalara göre daha iyi performans göstermeye devam ederse, güvenli liman olduğu konusu tekrardan gündeme gelebilir. Bitcoin’in güvenli liman varlığı olduğu tezinin kabul görmesi durumunda ise toparlanma süreci daha hızlı gerçekleşebilir.

Twitter’da popüler kripto para analistlerinden Satoshi Flipper yaptığı açıklamada, boğaların kritik direnç olan 5.700 doların üzerinde kalmak için çalıştıklarını belirtirken, Bitcoin’in geleneksel borsalardan ayrışmasının yükselişin devam edebileceğini gösterdiğini söyledi.

 

Önümüzdeki günler ve haftalar için beklenen potansiyel ralli için bugün yaşanan yükseliş oldukça önemli. Çünkü borsalardan ayrışmış bir şekilde hareket eden bir Bitcoin, kripto varlıkların geleceği bakımından oldukça önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner