Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Ekim 2019’dan Bu Yana Kaydedilen En Yüksek Günlük Kazanç

12 Mart'ta sert bir şekilde düşüşe geçen ve 13 Mart'ta 3.

Bitcoin gunluj yukselis

12 Mart’ta sert bir şekilde düşüşe geçen ve 13 Mart’ta 3.600 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) fiyatı, son birkaç gün boyunca 5.000 dolar seviyelerinde seyretmesinin ardından 19 Mart’ta yükselişe geçti. Gün içinde yüzde 20’den fazla yükselen lider kripto varlık, böylece Ekim 2019’dan ayından bu yana kaydedilen en yüksek günlük kazancı sağladı.

Son yükselişin koronavirüs salgını ile mücadele eden Çin’den ve virüsün tedavisi için ilaç konusunda gelen olumlu haberlerden kaynaklı olduğu düşünülüyor. Bu haberlerle geleneksel piyasalar da yavaş yavaş toparlanmaya başladı.

En büyük kripto para, koronavirüs salgınının tüm dünyada görülmeye ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi açıklaması yapmasıyla geleneksel piyasada başlayan kaosu yakından takip etti. Bitcoin, 19 Mart’ta ise geleneksel piyasalardan tamamen bağımsız oldukça yüksek oranda sıçrama yaptı. CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük kripto para, 19 Mart’ta yüzden 20’den fazla yükseldi.

Bitcoin-gunluk-yukselis

Trump: İlaç ve Aşı Çalışmaları Devam Ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüsüne karşı yürütülen ilaç ve aşı çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Başkan Trump, FDA tarafından onaylanan Hidroksiklorokin adlı ilacın hastaların kullanımına hazır olacağını bildirdi. Trump’ın bu açıklaması ABD borsalarının yükselmesine neden oldu.

Kripto para topluluğu son birkaç haftadır olduğu gibi Bitcoin’in tekrardan bir baskı ile karşılaşacağından endişe ediyor. Ancak şu ana kadar boğalar Bitcoin’de kontrolü ele almış gibi görünüyor ki en büyük kripto para 6.000 doların üzerinde konsolide olmaya başladı. 19 Mart’ın erken saatlerinde başlayan Bitcoin’in geleneksel piyasalardan bağımsız hareketi gün boyunca sürdü.

Bitcoin’deki son sert düşüşün en büyük nedeni olarak, kurumsal yatırımcıların salgın dolayısıyla panik satışları yapması gösteriliyor. Piyasalardaki paniğin geçmesinin ardından kurumsal yatırımcıların tekrardan kripto para piyasasına dönüş yapmaları bekleniyor ancak şu an bunun üzerine konuşmak için oldukça erken. Çünkü birçok analist salgından dolayı küresel çapta bir resesyon bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner