Yükleniyor...

Bitcoin Son 6 Günün En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin (BTC), 19 Mart'ta beklenmedik kazançlar sağladı.

bitcoin 9

Bitcoin (BTC), 19 Mart’ta beklenmedik kazançlar sağladı. Lider kripto para biriminin fiyatı son altı günün en yüksek seviyesine ulaştı. Coin360 ve Cointelegraph Markets verileri, BTC / USD’nin 24 saat içinde yüzde 11 arttığını gösterdi.

Bitcoin’in çıktığı 5 bin 630 dolar seviyesi, kripto para biriminin 2018’den beri görülmeyen en düşük seviyelere düştüğü 13 Mart’tan bu yana en yüksek seviyeye işaret ediyor. O zamandan beri BTC yüzde 50’den fazla iyileşti. BTC yazının yazıldığı sırada ise CoinMarketCap verilerine göre 5 bin 507 dolardan işlem görüyordu.

Bununla birlikte, analistler büyük bir artış beklemiyor. Daha önce bildirildiği gibi, kıdemli tüccar Tone Vays, Bitcoin’in Mayıs ayına kadar 2 bin dolar kadar düşmeye hazırlandığını söyleyerek uyarılarda bulunmuştu.

Bir Süre Dalgalanma Olacak

Cointelegraph Markets analisti filbfilb  ise  kısa vadede 4 bin ile 6 bin dolar arasında bir artış görmeyi bekliyor. Filbfilb Telegram kanalı abonelerine şunları söyledi: “4.8k’nin altında net bir ret görmek ve yukarıya çıkarak ticarete odaklanmak istiyoruz. Bir süre gerçekten dalgalı olacak.”

İstatistikçi Willy Woo ise Bitcoin’in tamamen iyileşmesinin zaman alacağına inanıyor.  Woo, Bitcon’in bir süre birikim aralığında kalacağını söyledi. Ayrıca analiste göre lider kripto para birimi hala yükseliş işaretleri sergiliyor.

ECB kurtarma planlarına katıldı

Bu arada, geleneksel pazarlarda kayıplar, koronavirüse karşı büyük yeni bir teşvik paketinin duyurulmasıyla ortaya çıktı. Bu kez Avrupa Merkez Bankası (ECB) 750 milyar avro değerindeki paketi açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner