Yükleniyor...

Bankalar Kapandı, Kripto Para Kullanımı Arttı

Venezuela’da koronavirüsün yayılmasıyla mücadele kapsamında uygulanan karantina ile beraber bankalar da kapandı.

venezuela kripto para banka

Venezuela’da koronavirüsün yayılmasıyla mücadele kapsamında uygulanan karantina ile beraber bankalar da kapandı. Bitcoin (BTC) ticareti bankacılık sisteminin kapanmasının ardından artış gösterdi.

17 Mart’ta Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Kovid-19’un yayılmasını yavaşlatmak için ülke çapında bir karantina uygulanacağını duyurdu. Şimdiye kadar sadece 33 koronavirüs vakası olan ülke, acil önlemlerle beraber sayının artmasının önüne geçilebileceğini düşünüyor.

Süresiz Olarak Kapandı

Venezuela’nın ulusal bankacılık sistemi, ani karantina kapsamında “süresiz olarak” durduruldu ve bu da eşler arası kripto para ticaretinde artışa neden oldu. Haftalık hacimde üç haftalık bir düşüşün ardından, Localbitcoins’te BTC ve bolivar arasındaki ticaret faaliyeti, 3,4 milyon doların üzerine çıktı.

Koronavirüsün ekonomik sonuçları Güney Amerika kıtasında kripto para biriminin benimsenmesini sağlıyor gibi görünüyor, Localbitcoins işlem hacmi Peru’da yüzde 30’un üzerinde ve Kolombiya’da yüzde 15 oranında arttı. Bilindiği üzere hem Peru hem de Kolombiya son günlerde sınırlarını önlem kapsamında kapatmıştı.

Petro Girişimlerini Gölgede Bırakıyor

Kovid-19 tehdidi, Venezuela’nın petrol destekli kripto para birimi Petro’nun benimsenmesi için gösterilen çabalara gölge düşürdü. Maduro son olarak Petro kullanımını yönlendirmek için Petro destekli bir kumarhanenin lansmanını duyurmuştu. Maduro’nun tüm teşvik etme çabalarına rağmen, Venezuelalılar Petro’ya ısınamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner