Yükleniyor...

Balinalar Harekete mi Geçiyor? 222 Milyon Dolarlık Stablecoin Borsalara Giriş Yaptı

Zincir üstü veriler, borsalarda 222 milyon dolarlık büyük stablecoin girişlerini gösteriyor.

whale 1

Zincir üstü veriler, borsalarda 222 milyon dolarlık büyük stablecoin girişlerini gösteriyor. Bu da kripto varlık balinaların düşüşü değerlendirebileceği anlamına geliyor.

CryptoQuant’ın gönderisine göre merkezi borsalar 222 milyon dolarlık bir stablecoin girişi gördü. Stablecoin girişlerinin artış göstermesi, Bitcoin’in düşüş gösteren fiyatı ile aynı zamana denk geliyor.

Borsa girişi, kişisel cüzdanlardan merkezi borsalara giren stabilcoin miktarını gösteren bir göstergedir. Bu metriğin değerinin yükselmesi, daha fazla yatırımcının Bitcoin ve diğer kripto varlıkları satın almak için paralarını borsalara aktardığı anlamına gelir.

Benzer şekilde stablecoin girişleri düştüğünde bu trader’ların satın alım yapmaktan kaçındığı anlamına gelebilir. Piyasaya girmeden önce volatilite seviyesini görmek isteyebilirler.

graf

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi metrik, 222 milyon dolar değerinde stablecoin’in borsalara girişiyle beraber yükseldi.

Bir başka metrik olan döviz rezervi (mavi renk) 222 milyon dolarlık stablecoin girişiyle beraber yükseliş yaşadı. Borsa rezervleri, borsalardaki toplam token miktarını gösterir ve bu nedenle değerinde bir artış yaşanması normaldir.

Stablecoin girişinin artması, Bitcoin’in düşüş yaşadığı döneme denk geldiğinden bu girişlerin önemli olduğu ortadadır. Muhtemelen dipten satın alım yapmak isteyen balinaların ve kurumsal yatırımcıların bu metriğin yükselmesinde büyük bir payı bulunuyor.

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, Coingecko verilerine göre 44.887 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner