Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Balinalar Son 9 Ayda 450.000 Bitcoin (BTC) Aldı!

Balinalar Son 9 Ayda 450.000 Bitcoin (BTC) Aldı!

ABONE OL:google-news

Yapılan son araştırmaya göre, Bitcoin balinaları son dokuz ayda şaşırtıcı miktarda (450.000’dan fazla) Bitcoin (BTC) birikimi yaptı. Yani balinalar dipten binlerce Bitcoin aldılar ve şimdi boğa piyasasının keyfini sürüyorlar.

Diar’ın son araştırması, Bitcoin fonlarının dörtte birinden fazlasının, her biri 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip balina cüzdanlarında tutulduğunu ortaya koyuyor. İşin ilginç yanı, balina cüzdanları dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 26’sından fazlasına sahip.

Araştırma kapsamında yapılan adres analizine Coinbase kontrolündeki adresleri dahil edilmemiş. Çünkü ABD’li dev kripto para borsası soğuk depolama sistemini büyük ölçüde yeniden düzenledi ve bundan dolayı balina cüzdanlarının büyük bir kısmını elinde bulunduruyor.

Coinbase’in bu cüzdanlarının araştırmaya dahil edilmesi durumunda balina cüzdanlarındaki toplam BTC miktarı 1.2 milyonu aşıyor ve her bir cüzdandaki ortalama BTC miktarı 1.000 ila 10.000 aralığına oturuyor.

Diar, bunun yerine yarı aktif cüzdanlara son dokuz ay içinde giriş yapılan ve Aralık ayında ayı piyasasında dibi gören piyasada büyük alımların yapıldığı cüzdanları değerlendirmeye alınmış. Diar’a göre, kurumsal olmayan yatırımcılar kimsenin söylediğini dikkate almadan yoğun bir şekilde Bitcoin birikimi yapıyorlar ve bu birikimlerini kripto para borsalarında tutmuyorlar.

Daha önceki bir başka Diar araştırmasında dolaşımdaki Bitcoin’lerin yüzde 50’sinin hiçbir şekilde hareket etmeden durduğu bildirilmişti. Bu adreslerin birçoğunda yüksek miktarda Bitcoin bulunuyor ve adreslerdeki bakiyeler harcanmadan korunuyor. Dolayısıyla, piyasadaki mevcut eğilimin birikim yapma üzerine olduğu belirtiliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar