Yükleniyor...

Bank of America Blok Zinciri Analizi

Dünyaca ünlü banka kuruluşlarından olan Bank Of America, blockchain teknolojisi hakkında rapor yayınladı

bank of america rapor yayinladi

Dünyaca ünlü banka kuruluşlarından olan Bank Of America, blockchain teknolojisi hakkında rapor yayınladı. Banka yaptığı açıklamada: “Blok zinciri önünde uzun yol olan bir teknoloji. Milyar dolarlık bir sektöre yol gösteriyor. Amazon ve Microsoft gibi teknoloji firmaları bu teknolojiyi kesinlikle incelemeli.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bank of America araştırma analisti Kash Rangan, Amazon gibi birçok tedarikçi ile çalışan bir firmanın operasyonlarını hızlandırmak için blok zincirini kullanmasını gerektiğini belirtti. Yine Microsoft’un da hizmet kalitesini arttırmak adına bu teknolojinin yararlı olabileceğini belirtti.

Oracle, IBM, VMware, LengingTree gibi şirketler bugün itibariyle bu teknolojiden yararlanmak zorunda. Dağıtılmış Defter Teknolojisi bazı büyük holdingler tarafından sıklıkla kullanılan bir teknoloji. Bu teknoloji büyük holdinglerin verilerini senkronize ederek siber saldırılardan koruyabiliyor.

IBM ve Walmart gibi endüstri devlerinin yanı sıra blok zinciri teknolojisi hakkında araştırma yapan birçok firma mevcut. Yine bankanın elinde blok zinciri teknolojisi ile ilgili birçok patent listesi bulunuyor.

Mayıs ayında ise DLT ile ilgili ileride kullanılmak üzere bir patent daha satın alındı. Bu patent ile birlikte kullanıcı etiket ile ilişkilendirilmiş anahtar kelimeleri veri yığınlarının arasından kolaylıkla bulabiliyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ise Ağustos ayında çeşitli belgeler yayınladı. Bu belgeler arasında; soğuk hava depoları, çevrim içi depolama sistemi ve dijital paraların dönüşümleri ile ilgili projeler yer alıyor.

Coinkolik Yorumu

Geçen günlerde Walmart bu teknolojiyi tedarikçilerini takip etmek için kullanacağını açıklamıştı. Yine DLT yani dağıtılmış defter teknolojisi büyük firmaların birçok sorununa çare olacak bir teknoloji. İlerleyen yıllarda bu teknolojinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi ile birlikte birçok firmanın kullanması muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x