Yükleniyor...

Bank of America Patent Almaya Devam Ediyor

Bank of America (BoA) genellikle kripto para haberlerinde adı sürekli olarak geçen finansal kuruluşların başında geliyor.

Bank of America projelerine devam ediyor

Bank of America (BoA) genellikle kripto para haberlerinde adı sürekli olarak geçen finansal kuruluşların başında geliyor. 30 Ekim’de yaptığı duyuruda endüstrilerin gelecekteki büyüme için hazırlıklı olması gerektiğini belirtti. Banka, kripto para birimi ve blok zinciri alanında birçok patente ve projeye sahip. Son proje ise özel anahtarla depolama üzerine.

Bu projede amaçlanan temel şey; güvenlik ihlali olması durumunda anlık yeni bir şifre belirlemek. Normal cihazlar fiziksel veya yazılımsal bir müdahale de gerekli yanıtı anlık olarak veremiyorlar. Bu projenin gerçekleşmesi durumunda ise güvenlik önlemleri daha arttıralacak.

Şirketin yaptığı açıklamada: “Özel şifreleme anahtarları konusunda daha güvenli yöntemler lazım. Depolama hizmeti sağlayan şirketler bu konuda yetersiz kalıyor. Projemiz başarılı olursa bu yeni teknoloji kripto borsalarında ve finansal kurulumlar da güvenliği arttıracaktır.”

Bankacılık devi son bir kaç ay içinde veri depolama ve diğer alanlar ile de ilgili patent başvurularında bulundu.

Finansal alanda ki projeler şuanda dağıtılmış defter teknolojisi üzerine yoğunlaşmış durumda. Bu teknoloji özellikle finans alanında doğru kullanılması durumunda çok faydalı olabiliyor. Şirketin bu alanda da çeşitli çalışmalar yaptığı gelen bilgiler arasında fakat henüz konu ile ilgili bir patent başvurusu yapılmış değil.

Editör Yorumu

Bank of America gibi büyük finansal kuruluşların bu teknolojiye ilgi göstermesinin ve projeler yürütmesinin blok zincirine olumlu katkıları oluyor. Bunlardan birincisi, bu tarz şirketlerin sermayeleri çok fazla olduğu için blok zincirine faydaları da bir o kadar fazla oluyor. İkinci yararı ise, Bank of America gibi büyük çaplı finansal kuruluşların blok zinciri ile ilgilenmesi, diğer finansal yatırım şirketlerinin de bu teknolojiye olan ilgisini ve merakını arttırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner