Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bank of England'ın Yöneticisi Kripto Paraları Tehdit Olarak Görmüyor

Bank of England’ın Yöneticisi Kripto Paraları Tehdit Olarak Görmüyor

ABONE OL:google-news

Her yıl gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu Davos konferansının üst düzey katılımcıları kripto paralar hakkında konuşurken son derece dikkatliler. Bank of England’ın yöneticisi Huw van Steenis kendisine sorulan soruya verdiği cevap ile bu konuda oldukça özgür bir tutum sergiledi. Steenis, bir röportaj sırasında dijital varlıkların İngiltere’nin ekonomisinin üzerinde ciddi bir tehdit haline gelip gelemeyeceği sorusuna “kripto paralar hakkında endişeli değilim” diyerek cevap verdi.

Sık sık tekrarlanan bir kurumsal argümanı sunan an Steenis, kripto paraların finansal hizmetlerin temel testlerinde başarısız olduğunu belirtti. Steenis, kripto paraların harika bir değişim birimi olmadıklarını, değerlerini korumadıklarını ve daha yavaş olduklarını öne sürüyor. Bununla birlikte Steenis, şu anda kripto paraların varolduklarını, ancak bir tehdit olmadıklarını kaydetti. Bank of England’ın “Finansın Geleceği” adlı araştırma raporuna başkanlık eden Steenis, genel olarak fintech konusunu daha acil ve ciddi bir konu olarak gördüklerini kaydediyor. Raporda Steenis, “Bence en büyük tehdit şudur: teknoloji platformlarına taşınırken banka dışı hale nasıl gelirsiniz ve bankacılık sistemi ayrışıyorsa, çok daha karmaşık bir küme üzerinde denetimi nasıl sürdürüyorsunuz? Şirketleri?” diyor.

Kripto Fintech’e Eşit Değil

Kripto paralar ile bu teknoloji platformları arasında net bir ayrım yapan Van Steenis, kısacası, bankacılığı tamamen dijitalleştirmek isteyen yeni fintech girişimlerinden tehdit altında olan geleneksel, daha büyük bankalarla yüz yüze gelen çıkmazı anlatıyor. Adlarını isimlendirmemiş olmasına rağmen, belki de yalnızca fiat para birimi ile ilgilenen değil aynı zamanda kripto paraları doğrudan işlevlerine de entegre eden Revolut veya Uphold gibi servislere atıfta bulunuyor.

“Banka CEO’larının arasında bir numaralı konu” bu diyen Steenis, hizmetlerini daha iyi hale getirmek için teknolojiye nasıl yatırım yapabilirler ve bu büyük fintech platformları tehditlerini ortadan kaldırabilirler diyerek tekrar asıl tehditin fintech’ler olduğunu ve kripto paralar üzerine endişesinin yüksek olmadığının altını çiziyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar