Yükleniyor...

Bitcoin Düşük Volatilitesinden Dolayı Beklentileri Karşılayamıyor

Bir trader ve kripto teknik analistine göre, Kasım 2018, Bitcoin’deki satışların sonu olabilir.

Bitcoin Düşük Volatilite

Bir trader ve kripto teknik analistine göre, Kasım 2018, Bitcoin’deki satışların sonu olabilir. Öngörülere göre, 2019’da Bitcoin’i uzun bir konsolidasyon süreci bekliyor. 10 Ocak’ta 4.036 dolardan 3.502 dolara dik bir yüzde 13’lük düşüş yaşadığı için Bitcoin fiyatı 3.000 dolar ortasındaki dar bir aralıkta nispeten sabit kaldı.

Bitcoin için Düşük Volatilitenin Anlamı

Bitcoin fiyatı son iki haftadır volatiliteli gibi gözükse de öncü kripto para biriminin volatilitesi 3.500 ila 4.000 dolar arasında dar bir aralıkta gerçekleşti. Kısa vadeli fiyat hareketini önleyen kilit destek ve direnç seviyelerinin altında veya üstünde büyük hareketler kaydedilmedi. Bir trader, sıkı bir düşük fiyat aralığında nispeten düşük volatilite eğiliminin devam etmesi durumunda Bitcoin için uzun bir konsolidasyon sürecinin yaşanacağını söyledi.

Pazar günü, Bitcoin, 24 saatlik bir sürede ABD dolarına karşı yüzde 6 düşüş kaydederek 3.700 dolardan 3.470 dolara geriledi. Varlık o zamandan beri 3.500 ABD dolarının üstünde kendine yer buldu. Son 48 saatteki performansına bağlı olarak Bitcoin’in hafta boyunca istikrar göstermesi bekleniyor. 2019’un ilk iki çeyreğinde yavaşça yukarı doğru yükseliş bekleniyor. Bu yükseliş eğilimi Bitcoin’in uygun bir dip ve orta vadeli bir eğilim kurmasını sağlamasına izin verebilir. Varlığın fiyatı 2018’de kripto para birimlerinde görülen yüksek satış gibi kısa sürede geri kazanılırsa varlık sınıfında kısa vadeli bir düzeltmeye neden olabilir.

Bakkt ve Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) da dahil olmak üzere, bu yılın ilk iki çeyreğinde Bitcoin momentumunu hızlandıracak birçok katalizör bulunuyor. ABD hükümetinin kapanması nedeniyle gerçekleşmemiş olmasından dolayı katalizör olarak kabul edilen olayların önümüzdeki aylarda kripto para piyasasında düşük bir volatiliteye neden olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner