Yükleniyor...

Bloomberg’in Analizine Göre Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü

Bloomberg’deki yeni bir analiz Bitcoin fiyatındaki dip noktanın 3.

Bitcoin Fiyatı 1

Bloomberg’deki yeni bir analiz Bitcoin fiyatındaki dip noktanın 3.000 dolar veya 3.100 dolar civarında olduğunu gösteriyor. GTI Global Strength Teknik Göstergesi kullanılan analiz Bitcoin’in muhtemelen bu noktada aşırı satış gördüğünü söylüyor. Bloomberg raporunda ayrıca birçok düzenli yatırımcının kripto para piyasasına karşı temkinli davranıldığı belirtiliyor. Raporda net bir tabanın, ana akımın kripto para birimlerine olan ilgisini yeniden gözden geçirmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Açık destek seviyesi şu anda 3.100 dolar civarında veya 3.000 dolar kadar düşük bir seviyede bulunuyor.

Kısa Vadeli Bitcoin Rallisi Yaklaşıyor Olabilir

Bitcoin fiyatı 3.500 doların üstüne sabitlenmiş durumda. Elbetteki Bitcoin’in bir kripto para birimi olduğu unutulmamalı. Bir ayının piyasayı korkutması durumunda yarın 1.000 dolara düşebilir. Tam tersi de olabilir ve bir boğa koşusu da başlayabilir. GTI GSTI’den gelen veriler kısa süreli bir Bitcoin rallisi olduğunu gösteriyor. Bu göstergeyi kullanan analistler, Bitcoin’in desteğinin çoğunluğunun mevcut fiyat seviyelerinin altında yaklaşık 4.500 dolar olduğu bir uzlaşma dönemine başlamadan önce kısa bir süre için canlanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Piyasa grafiklerinde kısa vadeli fiyat değişimlerini ölçen True Strength Indicator (Gerçek Güç Göstergesi), son beş günde inişli çıkışlı bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Haberi hazırladığımız sırada, TSI, 44’ün üzerindeki 5 günlük en yüksek seviyeden 27’ye düştü. Bu, son 5 günün en düşük seviyesi olan 70’ten sonraki belirgin bir gelişme. Kuşkusuz herkesin zihninindeki asıl soru yaklaşmakta olan kısa vadeli ralli gösterisinin güçlü bir boğa koşusuna dönüşüp dönüşmeyeceği.

Haberlerin Bitcoin fiyatı üzerine etkisi oldukça yüksek. Boğa piyasası haberleri, Bitcoin fiyatının bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldığındaki fırsatı kaçırmaktan korkan insanları alım yapmaya itiyor. Her ne olursa olsun, uzun vadeli Bitcoin ticareti hala ana akımın ilgisini çekmek için bir ETF ve diğer büyük haberi bekliyor. 2018 boyunca piyasadan yaklaşık yarım trilyon dolar çıktı, ancak bunun bir kısmı diğer yeni kripto paralarla birlikte koşulların uygun olduğunun düşünülmesi durumunda piyasaya geri dönecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner