Yükleniyor...

Bitcoin Bir Nükleer Savaştan Kurtulabilir

Kripto öncüsü Charlie Shrem, varsayımsal bir konu hakkında açıklamada bulundu.

Bitcoin Nükleer Savaş

Kripto öncüsü Charlie Shrem, varsayımsal bir konu hakkında açıklamada bulundu. Shrem, bir nükleer savaştan Bitcoin’in kurtulacağını, buna karşılık fiat para birimlerinin ve bankaların yok olup gideceğini söyledi. Hacker Noon’a açıklamada bulunan Shrem, “Düşünülmez olanın gerçekleşmesi durumunda Bitcoin, nüükler savaş sırasında birçok nedenden ötürü başarısız olan fiat para birimine kıyasla oldukça dayanıklı bir para birimi olacak.” dedi.

Bankalar Buharlaşacak

Shrem, nükleer savaş başlıklarının merkezi bankacılık kurumlarını kullanılamaz hale getireceğini söyledi. Sonuç olarak, bankalar ve bilgisayarlar tahrip edildiğinde çevrimiçi banka bakiyeleri anlamsız hale gelecek. Shrem, “Banka bakiyeleri birden bire anlamsız hale gelecek” dedi ve ekledi: “Bankalar ilk nükleer bombaların patladığı günü faaliyet göstermeyi bırakacağı için kimse paralarını almak için bankaya ya da ATM’ye gidemezdi.”. Nitekim, Shrem neşeyle okurlara “bazı bankaların tamamen buharlaştırılacağını” hatırlattı. Bu arada, diğerleri radyasyonla kirlenmiş olacak ama bu tarif edilemez bir trajedide Shrem’e göre Bitcoin hayatta kalabilecek.

Shrem kripto para birimlerinin nakit paraya karşı ve hatta altının kırılganlığına karşı durduğu bir noktaya değinmeye de çalıştı. Shrem, fiziksel varlıkların aksine Bitcoin’in fiziksel bir varlığına sahip olmadığından merkezileşmediğini ve tek bir başarısızlık noktası olmadığını belirtti. Gerçekte, nükleer bir savaş meydana gelirse çoğu insanın endişe edeceği son şey paradır. Bununla birlikte Shrem, mevcut kripto kışının ortasında düşünmek için bazı düşündürücü noktalar ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner