Yükleniyor...

BCG Dijital Girişimler Kurucusu: Bitcoin Fiyatı Sıfırlanacak

Sıcak konulardaki tartışmalar bu yılki Dünya Ekonomik Forumu sırasında karla kaplı Davos şehrini ısıtıyor ve hatta kaynatıyor.

Bitcoin Fiyatı 2

Sıcak konulardaki tartışmalar bu yılki Dünya Ekonomik Forumu sırasında karla kaplı Davos şehrini ısıtıyor ve hatta kaynatıyor. Dün, BOE’nin kıdemli danışmanı kripto para birimlerinin değersiz olduğunu söylemişti. Bugün, BCG Dijital Girişimler kurucusu Jeff Schumacher ise Bitcoin fiyatının sıfırlanacağını düşeceğini söyledi. Schumacher, tecrübeli bir yatırımcı ve uzay alanına ilgi göstermesiyle biliniyor.

Schumacher, bir CNBC panelinde Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığına inandığını ve para birimi olarak yararsız olduğunu söyledi. Diğer panelistler arasında Ripple’dan Brad Garlinghouse, Silver Lake kurucu ortağu Glenn Hutchins ve 500 Startups Ortağı Edith Yeung yer alıyordu. Hepsi, panelde Blockchain teknolojisinin geleceğini tartıştı.

Bitcoin Para Birimi Değil ve Hiçbir Şeye Dayalı Değil

Tüm panelistler, Blockchain teknolojisinin uygulamaların ve finansmanın geleceğini belirleyeceği konusunda hemfikirdi. Bununla birlikte, Schumacher, Bitcoin harika bir teknoloji olsa da kendisinin hiçbir değeri olmadığı konusunda ısrarcı. Schumacher, “Sıfıra gideceğine inanıyorum. Bence bu harika bir teknoloji ama para olduğuna inanmıyorum. Hiçbir şeye dayanmıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Panelde söz alan bir diğer isim Silver Lake Partners’ın kurucu ortağı Glenn Hutchins oldu. Hutchins, bir para birimi yerine gelecekte Bitcoin’in rolünün daha değerli olacağını söyledi. Hutchins ayrıca, asıl endişesinin Bitcoin fiyatı olmadığının, tüm panelistlerinin kabul ettiği temel Blockchain teknolojisinin ilerlemesi olduğunu da sözlerine ekledi. Yeung, Blockchain’in benimsenmesinin ödemeler alanında, özellikle de Asya’da en hızlı olacağını söyledi. Garlinghouse, yaklaşık beş yıl içinde Blockchain teknolojisinin yaygın şekilde kullanılmasını beklediğini kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner