Yükleniyor...

Banka Grubu, Bangkok’ta Web3 Alanı Açtı

Tayland merkezli banka grubu Siam Commercial Bank (SCB), Bangkok'ta 10 bin metrekarelik bir Web3 işbirliği alanı açtı.

Banka Grubu Bangkokta Web3 Alani Acti

Tayland merkezli banka grubu Siam Commercial Bank (SCB), Bangkok‘ta 10 bin metrekarelik bir Web3 işbirliği alanı açtı.

Kripto para benimsenmesi giderek artıyor. Bu artış, kurumsal şirketlerin de radarına girmeyi başardı. Özellikle yatırım ve bankacılık şirketleri, gelişen ekosistemde yer almak için yoğun mesai harcıyor. Kripto endüstrisinin gelişmesi, Web3 sektörünü de öne çıkardı. Geleneksel sistemler, yeni sistem aracılığıyla başka bir boyuta geçiş yapıyor. Yatırımcıların ve kullanıcıların ilgisini çeken bu alan, kurumsalları da cezbetmeye başladı. Özellikle bankacılık şirketleri, yeni teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmak için çalışıyor. Son olarak Tayland merkezli banka grubu, Web3 için devasa bir alan oluşturdu.

Banka Grubu, Devasa Bir Web3 Alanı Kurdu

Taylandlı banka grubu Siam Commercial Bank’ın (SCB), SCB 10X isimli girişiminin kurduğu Web3 alanı dikkat çekti. DistrictX olarak adlandırılan bu alan, Web3 girişimlerine kuluçka yatırımlar yapmayı ve potansiyellerine destek olmayı amaçlıyor.

SCB 10X, DistrictX hizmetinin iki alandan oluştuğunu dile getirdi. Bu alanlar, hacker evi ve üstel merkez olarak öne çıktı. Hacker evi, SCB 10x‘in geliştiricileri ve girişimcileri ile sektöre yönelik çalışmaları yürütmek için kullanılacak. Üstsel merkez tarafında, şirketin ortaklarıyla olan entegrasyon çalışmaları yürütülecek. Ortaklar arasında, Fireblocks, Nansen ve Sandbox gibi şirketler de yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner