Yükleniyor...

Bankacılık Devi Wells Fargo: Kripto Yatırımı Yapmak İçin Geç Değil

Bankacılık devi Wells Fargo, kripto para satın almak için çok geç olmadığını söyledi.

bankacilik devi wells fargo kriptoyatirimi yapmak icin gec degil 5

Bankacılık devi Wells Fargo, kripto para satın almak için çok geç olmadığını söyledi. 

Wells Fargo, “Kripto Para Birimini Anlamak” anlamak başlıklı bir rapor yayımladı. Raporda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak için çok geç olmadığı öne sürüldü. Banka raporda şu ifadelere yer verdi:

“Yatırım evriminin ilk aşamalarında kalsalar da kripto para birimlerinin bugün uygulanabilir yatırımlar olduğuna inanıyoruz. Yatırım ortamı hala olgunlaşmakta olduğundan, şimdilik profesyonel olarak yönetilen özel yerleşimleri öneriyoruz.”

Banka raporda kripto paralara yatırım yapmanın çok geç ve çok erken olduğu şeklindeki yatırımcı argümanlarına yer verdi. Konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“‘Yatırım yapmak için çok geç’ argümanını anlıyoruz, ancak buna katılmıyoruz. Özellikle kripto para birimleri ile geçmiş performansa çok fazla odaklanmanın yeni yatırımcılar için yanıltıcı olabileceğine inanıyoruz.”

Ayrıca performans rakamlarının “çarpık” olduğunu çünkü çoğu kripto paraların fiyatlarının neredeyse sıfırdan geliştiğini ve kriptonun ilk yıllarının ise “son derece spekülatif” olduğunu söyledi.

Banka kriptonun küresel benimsenme oranlarına bakınca bu alana yatırım yapmak için hala yeterince erken olduğunu düşünüyor. Ona göre kripto paralar hala “nispeten” genç bir yatırım alanı ve onları desteklemek için kullanılan teknolojinin karmaşıklığı nedeniyle “farklı bir yatırım türünü” temsil ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner