Yükleniyor...
Sponsored

AssangeDAO, Julian Assange x Pak NFT’sini 53 Milyon Dolara Satın Aldı

WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı serbest bırakma maksadıyla kurulan AssangeDAO, Julian Assange ve dijital sanatçı Murat Pak tarafından oluşturulan NFT için yapılan açık artırmayı kazandı.

assange

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ı serbest bırakma maksadıyla kurulan AssangeDAO, Julian Assange ve dijital sanatçı Murat Pak tarafından oluşturulan NFT için yapılan açık artırmayı kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AssangeDAO, geçtiğimiz günlerde Clock NFT’ye teklif vermek için topluluğundan 17.422 ETH (yaklaşık 56 milyon dolar) topladı ve bugün 16.593 ETH (yaklaşık 53 milyon dolar) teklif vererek NFT’yi kazanmayı başardı.

AssangeDAO’ya katkıda bulunan isimlerden birisi olan Rachel Rose O’Leary, “Bu, DAO tarihinde önemli bir an” ifadesini kullandı.

Julian Assange’ın kardeşi ve AssangeDAO’ya katkı veren isimlerden birisi olan Gabriel Shipton, DAO’nun yönetim forumunda AssangeDAO’nun Clock NFT’ye maksimum teklif vermesi gerektiğini ifade etmişti.

AssangeDAO tarafından kazanılan Clock NFT, Pak x Julian Assange’ın Censored adlı NFT koleksiyonunun bir parçasıdır.

Clock isimli NFT, Assange’ın hapishanede geçirdiği günleri sayan sessiz bir saattir. Assange 2019 yılında Londra’da tutuklandı ve şu anda ABD’ye iade edilmesi ihtimal dahilinde yer alıyor. NFT satışından elde edilen gelirin tümü, Assange’ın hukuk işlemlerinde kullanılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x