Yükleniyor...

Başkan Adayı Andrew Yang Kripto Endüstrisi Hakkında Konuştu

2020 Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı ve girişimci Andrew Yang, kripto para endüstrisini nasıl düzenlemeyi planladığını açıkladı.

andrew yang

2020 Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı ve girişimci Andrew Yang, kripto para endüstrisini nasıl düzenlemeyi planladığını açıkladı. 2020 ABD başkanlık seçimlerinde girişimci, avukat, hayırsever ve Demokrat özellikleriyle dikkat çeken aday Yang, 14 Kasım’da, teknoloji endüstrisinde kripto para birimlerinin eksiklikleri nedeniyle yaşanan dolandırıcılık seviyelerini tecrübe ettikleri bir blog yazısı yazdı. Yang; “Önümüzde olan diğer ülkeler bu yeni pazara önderlik ediyor ve yetişmemiz durumunda uymamız gereken kuralları hazırlanacak düzenleme belirliyor” dedi.

Andrew Yang Mevcut Sorunlardan Bahsetti

Andrew Yang, kripto para birimleri ve dijital varlıkların zaten büyük miktarda ekonomik faaliyet oluşturduğunu açıkladı. Yang, “Bu varlıkları düzenlemek için ulusal bir çerçeve ortaya çıkmamıştır, bazı federal kurumlar birbiriyle çelişen yargı alanları talep etmektedir” dedi. Yang, teknoloji endüstrisini düzenlemeyi ve ABD vatandaşlarını, “refahımıza göre kârı ön planda tutan” büyük teknoloji şirketlerinden korumayı planladığı planında, bir token’ın ne olduğu, ne zaman güvenli olacağı ve kripto varlık piyasası alanı ve diğerleri arasında dijital varlıklara sahip olmanın, satmanın ve almanın vergiye etkilerini netleştiriyor. Yang ayrıca, blockchain ve kripto para birimleri gibi yenilikçi teknolojileri etkin bir şekilde düzenlemek için ABD hükümetinin önce onu anlaması gerektiğini belirtti.

Yang, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’i altı saatten fazla bir süredir Libra Birliği ve planlanan Libra coin’i hakkında sorgulayan Finansal Hizmetler Komitesine atıfta bulundu. Yang, “Bazı Kongre üyeleri teknoloji hakkında konuşurken cehalet gösterdi ve izleyen herkesin bunun farkında olduğunu görmek utanç verici. Temel düzeyde bir anlayış olmadan, büyük teknoloji şirketlerinin uygun şekilde düzenlenmesi veya yapay zeka ve siber güvenlik konularında karşı karşıya kalmaya devam edeceğimiz kritik teknolojik meseleleri ele alan mevzuat taslağının hazırlanması beklenemez. ”

Ağustos ayında, Andrew Yang, Amerikan vatandaşlarının, doğrulama amaçlı kullanılan blockchain teknolojisiyle bir mobil cihaza oy verme seçeneğine sahip olması gerektiğine inandığını ifade etmişti. Yang, 2020 ABD başkanlık seçimini kazanırsa, blockchain tabanlı mobil oylamayı uygulamayı planladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner