Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında %25’lik Düşüş Sinyali!

Zaman zaman beklentileri boşa çıkartan Bitcoin fiyatı, genelde bir neden veya sebep olmadan hareket eden, anlık yükseliş veya çöküşlerle gündeme gelebiliyor.

Bitcoinde 25lik Düşüş Sinyali

Zaman zaman beklentileri boşa çıkartan Bitcoin fiyatı, genelde bir neden veya sebep olmadan hareket eden, anlık yükseliş veya çöküşlerle gündeme gelebiliyor. Bu nedenle kripto para piyasasının fraktallarla yani çoğunlukla kendine benzeme veya oransal kırılma özelliği gösteren karmaşık geometrik şekillerle dolu olduğu görülüyor.

Fraktal teknik analizlerde kullanılan, bir varlığın fiyat hareketinin farklı bir süre boyunca görülmesi anlamına geliyor. Popüler bir analiz biçimi olmasa da, Bitcoin tarafında fraktalların bir şekilde değerli olduğu kanıtlanmış durumda.

Twitter’daki popüler kripto para trader’ı NebraskanGooner, son birkaç aydır Bitcoin’in fraktalını takip ediyor. Trader’a göre Bitcoin, başlangıçta boğa koşusu ve 2014/2015 ayının ardından piyasaya sürülen bu fraktalı takip ediyor. Bu da kripto para piyasasında görülen son düşüşün devam edeceğini, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yüzde 25 oranında düşeceğini gösteriyor.

Aşağıda da görüleceği üzere, Bitcoin’in geçen ayın sonlarında gördüğü yukarı yönlü yüzde 42’lik hareketi dahil olmak üzere son fiyat hareketi fraktalla aynı hizada. Bitcoin fiyatının fraktalı takip etmesi durumunda yıl sonuna kadar 6.700 dolara seviyesine düşmesi söz konusu ve bu mevcut fiyata oranla yüzde 25’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bitcoin fiyatının daha fazla düşeceğinin sinyalini veren tek işaret fraktal değil. Bitcoin hash’in sağlığını izleyen bir gösterge olan Hash Ribbons’da düşüş eğilimi görüldü. Bu gösterge kendi başına bir anlam ifade etmese de, son düşüş eğilimi Bitcoin’in 2018’in Kasım ayındaki 6.000 dolardan önce görüldü.

Pysh’in yukarıdaki grafiğinde de belirttiği gibi, madenciliğin kapitülasyonu görünüşte 2018’in sonlarında 6.000 ila 3.000 dolar arasındaki şu andaki çöküşün tek katalizörüydü. O dönem madenciler cihazlarını kapatmaya başlamış ve altı haftada Bitcoin fiyatı yüzde 50 düşmüştü.

Bunların yanısıra Bitcoin ağının metrikleri de umut verici değil. Kripto para analitikleri girişimi Bytetree, “günlük ortalama 2 milyar dolara düşerek Bitcoin Network kısa vadeli hacimleri korumakta zorlanıyor” açıklamasını yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner