Yükleniyor...

Başkan Adayı Kampanya Bağışı Olarak BTC Kabul Ediyor

ABD başkanı adaylarından Vivek Ramaswamy, kampanyasına bağış olarak Bitcoin kabul edeceğini aktardı.

bitcoin ile bahsis 1

ABD başkanı adaylarından Vivek Ramaswamy, kampanyasına bağış olarak Bitcoin kabul edeceğini aktardı.

Vivek Ramaswamy, kampanyası için Bitcoin kabul eden ikinci aday oldu. Ek olarak, Ramaswamy, “2024 seçimini fiat para birimi konusunda bir referandum yapalım” dedi.

Vivek Ramaswamy, Bitcoin’e Sıcak Bakıyor

Vivek Ramaswamy, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 başkanlık seçimleri için resmi olarak aday olan ve Bitcoin’i kabul eden ikinci aday oldu. Ramaswamy, kampanyası için Bitcoin bağışlarını kabul ettiğini duyurdu ve “1 dolar ver” çağrısında bulundu. Ramaswamy, 2023 yılında Miami, Florida’da bir etkinlikte sahneye çıkarak “2024 seçimini fiat para birimine ilişkin bir referandum yapalım” dedi.

maxresdefault 1

Ramaswamy’nin sahnede olduğu sırada, kullanıcılara bağış yapmak için BTC ve Bitcoin’in en küçük birimi olan satoshis dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerini sunan bir QR kodunu gösterildi. ABD vatandaşları ve daimi oturma izni olan uygun kişiler, kampanyaya 6.600 dolara kadar bağış yapabilecekler. Bağışçılara, bağış sayfasında “Bağış yaptıktan sonra, NFT’nizi talep etmek için geri dönün” ibaresi bulunuyordu.

Şubat ayında, Kansas Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekilleri, kripto politik bağışlar söz konusu olduğunda 100 dolarlık bir üst sınır öneren bir yasa tasarısı sundular. 100 doların altındaki bağışlar için, alıcının kriptoyu “hemen ABD dolarına çevirmesi”, kriptoyu harcamak yerine kullanmaması ve fonları tutmaması gerekmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner