Yükleniyor...

Boşanma Davasına Bitcoin Damgası!

Boşanma aşamasındaki bir çiftin davasında, partnerlerden birisinin Bitcoin cüzdanını eşinden gizli tutmasıyla davanın seyri değişti.

bitcoin tutan cuzdanlar

Boşanma aşamasındaki bir çiftin davasında, partnerlerden birisinin Bitcoin cüzdanını eşinden gizli tutmasıyla davanın seyri değişti.

Bitcoin‘in erken yatırımcılarının kullandığı kripto cüzdanları ile ilgili ilginç bir gelişme ABD‘de yaşandı. ABD’li çift, boşanma davasında mal paylaşımı sırasında emsali olmayan bir olay yaşadı. Bu olaya, Bitcoin cüzdanı damga vurdu.

Eşi Kocasının Bitcoin Cüzdanını Bulunca Davanın Seyri Değişti

CNBC tarafından yayınlanan bir makaleye göre, gizli kripto varlıkları içeren finansal süreçler, finansal danışmanların ve boşanma avukatlarının işlerini zorlaştırıyor. Son yıllarda kripto pazarının genişlemesi, zorlaşan bu durumun etmenlerinden birisi olarak gösteriliyor.

Konuyla ilgili CNBC, birçok eyaletten avukat yorumu aldı. Avukatlar, kripto paranın popülerleşmesi ve yaygın kullanım kazanmasıyla boşanmaların kabaca yüzde 20‘si ila yüzde 50‘sinde rol oynadığını aktardı.

CNBC, partnerinden gizli kripto para yatırımı yapanların sayısının arttığını ve bu durumun giderek daha fazla boşanma görüşmelerine yol açtığını belirtti.

Bitcoin‘in ilk dönem yatırımcılarının oldukça sık kullandığı kripto cüzdanları ile ilgili daha önce yaşanmamış bir olay ABD’de yaşandı. Boşanma aşamasında olan bir kadın eşinin Bitcoin cüzdanına erişti. Cüzdana erişen eş, kocasının mal varlığından şüphelenmesi sebebiyle bir araştırmaya girmişti.

piles bitcoin with plant

Boşanma aşamasındaki kadın, başlangıçta yılda 3 milyon dolar kazanan kocasının, boşanma sırasında ikisi arasında paylaştırılacak olan tüm mal varlığını açıklamadığından şüpheleniyordu.

New Yorklu bir çiftin boşanma davası, bir adli muhasebecini kocaya ait 12 BTC‘nin izini sürmesine yardım etmesiyle değişti.

Olayı yaşayan çift 10 yıldır evliydi. Ancak adamın karısı, kocasının tüm mal varlığını açıklamadığından şüpheleniyordu. Sarita olarak takma adla hitap edilen ev hanımı, CNBC’ye kocasının yılda 3 milyon dolar kazandığını ve bunun beyan ettiği varlıkları yansıtmadığını açıkladı.

Kadın, sonunda kocasının açıklanmayan bir kripto cüzdanında saklanan yaklaşık 500.000 dolar değerindeki 12 BTC’yi beyan etmediğini tespit eden bir adli muhasebeci atadı. Bitcoin yatırımı hakkında hiçbir fikri olmayan Sarita, şunları söyledi:

Aklımda bir düşünce bile olmadı çünkü bunu tartışıyor ya da birlikte yatırım yapıyormuşuz gibi değildi. Kesinlikle bir şoktu.

Teksas boşanma avukatı Kelly Burris, CNBC‘ye konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Burris, kripto para birimleriyle ilgili olan şeyin merkezi banka tarafından düzenlenmemesi olduğunu belirtti. Ayrıca Burris, düzenlenmeyen varlıklarla ilgili belge ve bilgi alınamayacağını aktardı.

Bu çift arasında geçen akışa bakıldığında, yatırımlar konusunda şeffaf olunsa bile kripto paraların volatilitesi davanın seyri için zorluk çıkarabilir. Çünkü kripto paraların değeri hızlı bir şekilde değişebiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner