Yükleniyor...

Biden’dan Kripto Çıkışı

Joe Biden, kripto yatırımcılarını koruyan borç anlaşmasını kabul etmeyecek.

biden 1

Joe Biden, kripto yatırımcılarını koruyan borç anlaşmasını kabul etmeyecek.

ABD başkanı Joe Biden dikkat çeken bir açıklama yaptı. Biden, kripto yatırımcılarına fayda sağlayacağı iddia edilen bir borç tavanı anlaşmasına karşı olduğunu ifade etti.

Biden G7’de Kripto Hakkında Konuştu

ABD başkanı Joe Biden G7 zirvesinde kripto para ve düzenlemeleri hakkında komuştu. Biden, Cumhuriyetçi liderlerle kripto yatırımcılarına fayda sağlayacağı iddia edilen bir borç tavanı anlaşmasına karşı olduğunu ifade etti. G7 Zirvesi’ne katılan Biden’ın bir basın toplantısı sırasında Cumhuriyetçilerin önerdiği şartları “kabul edilemez” olarak adlandırdığı bildirildi.

biden

Biden G7 Zirvesi’ndeki açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 1 milyon Amerikalı için gıda yardımını riske atarken servet vergisi hilecilerini ve kripto tüccarlarını koruyan bir anlaşmayı kabul etmeyeceğim.”

Kripto yatırımcıları için iddia edilen korumalar, vergi kaybı toplamaya atıfta bulunuyor. Washington Post’a göre, Beyaz Saray ile Cumhuriyetçi liderler arasında kripto para birimi işlemleri için mekanizmanın engellenmesi hakkında devam eden bir tartışma var.

Beyaz Saray, kripto için vergi kaybı hasadını sona erdirmenin yanı sıra, Cumhuriyetçilere yatırımcıların emlak takas vergilerini ertelemesini engelleyen benzer bir teklif sundu. Her iki değişiklik de ABD hükümeti için yaklaşık 40 milyar dolarlık vergi geliri sağlaması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner