Yükleniyor...

Biden’ın Kripto Madenciliğini Vergilendirme Planları

ABD başkanı Joe Biden'in kripto para madenciliğini vergilendirme planları hakkında yorumlar gelmeye devam ediyor.

biden yonetimi

ABD başkanı Joe Biden’in kripto para madenciliğini vergilendirme planları hakkında yorumlar gelmeye devam ediyor.

Biden’ın kripto madenciliğini vergilendirme planı sera gazı salınımı azaltmayı hedefliyor. Planlar hakkında fikir veren yorumcular, bu planın nasıl ilerleyeceğine dair ipuçları sunuyor.

Biden’ın Kripto Madenciliği Vergi Planları Sera Gazı Salınımını Önleyecek mi?

ABD başkanı Joe Biden’ın vergi planı sera gazı salınımı, elektrik maliyetlerini ve yerel çevre kirliliğini azaltmayı hedefliyor. Ancak bu durum kripto topluluğu tarafından hoş karşılanmadı.

ABD merkezli kripto para madencileri, Başkan Joe Biden’ın 2024 mali yılı için önerdiği bütçe Kongre tarafından onaylanırsa yakında kullandıkları elektriğin maliyetinin yüzde 30’una eşit bir vergiyle karşı karşıya kalabilirler.

madencilik

Kripto para madencilerini vergilendirme planı kripto madencilerinin tepkisiyle karşılaştı. Biden’ın vergi planı aslında sera gazı salınımını azaltmayı hedefliyor. Bununla birlikte ABD menşeli madencilerin gelirinin yüzde otuzunu vergi olarak almayı kapsıyor.

Biden’ın Ekonomik Danışmanlar Konseyi (CEA), konuya dair açıklamasında şu ifadeleri kullanıyor:

“10 yılda 3,5 milyar dolar gelir elde edeceği tahmin edilen DAME vergisinin birincil amacı, kripto madencilerin yerel topluluklara ve çevreye dayatılan maliyetlerden kendilerine düşen payı ödemelerini sağlamak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner