Yükleniyor...

CleanSpark, Madencilik Kapasitesini Artırıyor

Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark, 144,9 milyon dolar maliyetle 45.

cleanspark

Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark, 144,9 milyon dolar maliyetle 45.000 adet Antminer S19 XP satın aldığını duyurdu. 

Yıl sonuna kadar 16EH/s’ye ulaşmayı planlayan şirket, bu kapsamda alınan 45.000 adet madencilik cihazının Eylül ayı sonuna kadar teslim edilmesini planlıyor. CleanSpark, cihazlar kullanılmaya başlandıktan sonra hesaplama gücünde yüzde 95’lik bir artış olmasını bekliyor. 

Şubat Ayında 20.000 Cihaz Alınmıştı

CleanSpark, satın alınan tüm cihazları şu anda 150 MW’lık bir genişleme sürecinden geçen Sandersville’deki madencilik tesisinde konumlandıracak. 

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, satın alınan makineler yıl sonundan önce faaliyete geçecek. Konu ile ilgili açıklama yapan CleanSpark CEO’su Zach Bradford: “Bitcoin’in yarılanması yaklaştıkça, operasyonel verimliliğe odaklanmamız, teknik uzmanlığımız ve hazine yönetimi stratejimiz, CleanSpark’ın Amerika’daki en iyi bitcoin madencilik şirketleri arasındaki konumunu sağlamlaştırmada önemli rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı. 

Basın açıklamasına göre, CleanSpark ağırlıklı olarak enerji karışımının yüzde 90’ından fazlasını oluşturan düşük karbonlu enerji kaynaklarıyla Bitcoin çıkarıyor. Bunun yanı sıra büyümeye yeniden yatırım yapmak için çıkardığı Bitcoin’in bir kısmını satarak dengeli sermaye yönetimi stratejisi olarak tanımladığı bir yol izliyor.

Şirket, geçtiğimiz Şubat ayında 20.000 makine alımı daha gerçekleştirmişti. Satın alınan makinelerin Washington tesisine teslim süreci ise hala devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner