Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi – 21.05.2023

Avalanche da ayı döneminde ciddi düşüş yaşayan kripto paralardan biri oldu.

avax

Avalanche da ayı döneminde ciddi düşüş yaşayan kripto paralardan biri oldu.

Avalanche (AVAX) yatırımcıları, uzun dönemdir fiyatta bir boğa hareketi bekliyor. Bununla birlikte fiyat bugün 14 dolar bandına kadar indi.

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

AVAX‘ın fiyatı bugün itibariyle 14 dolar bandına kadar geldi. Peki Avalanche’ta düşüş devam edecek mi yoksa bir yükseliş mümkün mü, bu yazımızda ele aldık.

avax

Avalanche‘taki günlük grafiğe baktığımız zaman şu anda 17,4 dolar olan üst sınır, kayda değer bir direnç seviyesi olarak davranıyor. AVAX’ın yukarı yönlü hareketi için önemli bir engel olduğunu gösteriyor. Destek bölgesi olarak ise, 13,7 dolar olarak karşımıza çıkıyor. 13,7 dolar seviyesi düşüşler sırasında AVAX’ın fiyatı için bir destek sağladı.

AVAX/USD paritesinin mevcut hareketi, Hareketli Ortalama eğrisinin altından geçerken düşüş eğilimi gösteriyor. Piyasa son günlerde görece istikrar gösterse de, ayılar kontrolü ele geçirerek boğaların pozisyonunu değiştirmeyi başardı. Ayrıca, destek bandının altına düşen AVAX/USD fiyatı, piyasada bir kırılma olasılığına işaret ediyor.

Mevcut RSI 33 olarak karşımıza çıkarken, kripto para biriminin değerinin düşük olduğunu gösteriyor. Artan satış faaliyetinin eşlik ettiği düşük değerli aralıkta aşağı yönlü bir yörünge gösteren fiyatla birlikte, piyasada önemli bir geri dönüş ve yükseliş eğilimine geçiş potansiyeli var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner