Yükleniyor...

Belarus’un En Büyük Ticari Bankası Kripto Para Borsası Kuruyor

Kripto para piyasası fiyatlar açısından düşük performans gösteriyor olabilir, ancak teknoloji gelişmeye ve ekonomiye derinden entegre olmaya devam ediyor.

Belarusbank Kripto Para Borsası

Kripto para piyasası fiyatlar açısından düşük performans gösteriyor olabilir, ancak teknoloji gelişmeye ve ekonomiye derinden entegre olmaya devam ediyor. Özellikle yeni dijital ekonomide bir hak talebinde bulunma fırsatı gören küçük ülkelerde bu durum geçerli. Bunun en son örneği şu anda Belarus’un en büyük ticari bir bankasının kendi kripto para borsası kurmayı düşündüğüne bakılarak görülebilir.

Belarusbank Kripto Borsası

Devlete ait Belarus Telgraf Ajansı tarafından yayınlanan habere göre, Belarusbank, bankanın yönetim kurulu başkanı Viktor Ananich’in Belarus 1 TV kanalına söylediği gibi, dijital varlık borsasının kurmanın fizibilitesini inceliyor. Bu, bankanın 2019 için planladığı dijitalleşmeye odaklanmanın bir parçası. Ananich, “Bir kripto para borsası kurmayı düşünüyoruz. Üzerinde çalışıyoruz.” dedi. Belarusbank, bankanın hisselerinin neredeyse yüzde 99’una sahip olan Belarus Cumhuriyeti Devlet Mülkiyet Komitesi tarafından kontrol ediliyor. Sahip olduğu toplam varlık tutarı, şube sayısı ve diğer ölçümler ile ülkedeki en büyük ticari banka olarak kabul ediliyor. Bireylerin yanı sıra Belarus Petrol Şirketi ve Gazprom Transgaz Belarus gibi büyük kuruluşlara bankacılık hizmetleri sunuyor.

İsviçre, Malta kadar olmasada da Belarus’taki kripto endüstrisinin gelişimini teşvik etmek için önemli adımlar attı. Hükümet, dijital varlıklar ile ilgili ticari faaliyetleri Mart 2018’de yasallaştırdı ve yıl içinde kripto para girişimleri için daha elverişli koşullar yaratmayı amaçlayan yeni düzenlemeleri kabul etti. Kasım ayında Belarus Yüksek Teknoloji Parkı’na kayıtlı şirket sayısının yaklaşık 400’e yükseldiğini bildirdi. Bu ayın başlarında Belarus’ta lisanslı olan Currency.com’un token’ize edilmiş menkul kıymetler için yeni bir ticaret platformu açacağının duyuruldu. Şirket, hisse senetlerinin, endekslerin ve emtiaların fiyatını takip edecek 10.000’in üzerinde token çıkarmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner