Yükleniyor...

Beşiktaş Bir Web Sitesine “Fan Token” Nedeniyle Dava Açtı

Beşiktaş, piyasaya süreceği yeni kripto paraları Beşiktaş'ın resmi "fan token"ıymış gibi tanıtan bir web sitesine dava açtı.

besiktas fan token

Beşiktaş, piyasaya süreceği yeni kripto paraları Beşiktaş’ın resmi “fan token”ıymış gibi tanıtan bir web sitesine dava açtı.

Beşiktaş’ın avukatları, bu durumun marka hakkına tecavüz olduğunu ifade ederek, sitenin erişime engellenmesini talep etti. Kulüp avukatları, konuyla alakalı olarak şunları söyledi:

“Davalı, Beşiktaş JK’nın markalarını kullanma hakkı ve meşru bağlantısı olmamasına rağmen bjk-coin.com internet sitesinde kulübün yerine geçerek tamamen gerçekdışı ‘Beşiktaş Coin’leri dolar ile ön satışa çıkarmıştır. Satın alındığı takdirde bu coinlerin borsalarda onlarca kat değerleneceğini belirten davalı internet sitesi, para toplaması/satış yapması şeklindeki eylemleri ile Beşiktaş JK’nın marka hakkına tecavüz etmiştir. Davalı internet sitesi, Beşiktaş JK’nın uzun yıllar emek verip piyasada belli bir yer edinen özgün markasının başarısından haksız gelir elde etmektedir. Dürüstlük kurallarına aykırı davranan davalı internet sitesi, marka hakkını ihlal etmekte ve haksız rekabet oluşturmaktadır. Tüm bu nedenlerle Beşiktaş JK’nın marka hakkına yönelik ihlalin önlenmesi ve durdurulmasını istiyoruz. Ayrıca haksız rekabet sonucu oluşan maddi durumun ortadan kaldırılması ile davalı internet sitesine erişimin engellenmesini talep ediyoruz.”

Sizlere geçtiğimiz haftalarda da Beşiktaş’ın taraftarlarına bu konuda uyarıda bulunduğunu bildirmiştik.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner