Yükleniyor...

Bestseller Yazarı Robert Kiyosaki: FED’in Ürettiği ‘Sahte’ Dolarlar Yerine Bitcoin Alın

Kişisel Finans Kitabı "Zengin Baba Yoksul Baba" (Rich Dad, Poor Dad) ile en çok satanlar listesine girmeyi başaran yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin'e destek verdi.

2704

Kişisel Finans Kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba” (Rich Dad, Poor Dad) ile en çok satanlar listesine girmeyi başaran yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin’e destek verdi.

Kiyosaki lider kripto para birimini “tüm insanların parası” diye nitelendirerek geleceğine vurgu yaparken, Amerika Merkez Bankası’nı ise trilyonlarca sahte dolar bastığı gerekçesiyle eleştirdi.

Nakit Tutmak Delilik!

Milyarder Ray Dalio, Davos’ta yaptığı konuşmasında nakit parayı açıkça “çöp” olarak nitelendirmişti. Görünen o ki Kiyosaki de Dalio ile aynı safta yer alıyor.

Kiyosaki destekçilerini ,Amerika Merkez Bankası’nın (FED) bastığı ‘sahte dolar’ları biriktirmemeleri yönünde uyardı. Yazara göre faiz oranlarının neredeyse sıfıra düşürülmesiyle niceliksel olarak zayıflamaya başlayan dolarları elde tutmak yanlıştı. Bestseller yazarının, 2020 yılında itibari paraların ağaçta yetiştiğini söyleyen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ı örnek aldığı görülüyor.

Altın Tanrı’nın Parası

Kiyosaki, Bitcoin dışında ise altın satın alınmasını söyleyerek, değerli metallerin ‘Tanrı’nın parası’ olduğu söylemini yineliyor. Yazar bir röportajında, altını “seçkin tabakanın aptallıklarına karşın bir hedge” olarak nitelendiriyor.

Bitcoin’in sıklıklıkla ‘dijital altın’ olarak adlandırıldığı bilinmektedir. Kiyosaki de milenyum gençlerinin X kuşağına oranla kripto para almakta daha istekli olduğunu bildiriyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner