Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Satın Alım Sinyali Verdi, Bir Altcoin İse Bitcoin'i Geçti!

Bitcoin Satın Alım Sinyali Verdi, Bir Altcoin İse Bitcoin’i Geçti!

ABONE OL:google-news

Bugünlerde COVID-19 salgını nedeniyle yaşanılan küresel krizin ortasında, bazı iyi haberler insanların derin bir nefes almasını sağlıyor. Öncelikle son günlerde Bitcoin’in önemli bir satın alma sinyali verdiği göze çarpıyor. Ayrıca kripto para dünyasına ilk sıradan çarpıcı bir yeni para birimi giriş yapmış gözüküyor (!)

CoinMarketCap’e girerseniz, Tuvalet Kağıdı Tokeninin (TPT) listede Bitcoin’in önüne geçtiğini görebilirsiniz! Peki bu nasıl oldu?

Bilindiği üzere dünyanın dört bir yanında insanların sosyal mesafelenme deneyimleri esnasında tuvalet kağıdı istifleniyor. Bu yüzden CMC, 1 Nisan şakası olarak kullanıcılarına böyle bir şaka hazırladı. Kullanıcılarını bir nebze gülümseten bu şakayı bir kenara bırakırsak, Bitcoin destekçilerini güzel haberlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Bitcoin Yeşil Sinyali Veriyor

Bloomberg analistleri, ilk kez Aralık ayında Bitcoin’in yeşil sinyal verdiğini söylemişlerdi. Geçen hafta, GTI Vera Yakınsama Iraksama Göstergesi’nden alınan veriler de boğayı işaret ederek alım sinyali veriyor. Bloomberg analistleri göstergenin, muhtemelen yakında gerçekleşecek olan yukarı doğru bir hareketi belirttiğini söylüyor.

Quantum Economics’in CEO’su ve kurucu ortağı olan Mati Greenspan ise yatırımcılara, geleneksel pazarlardan birinin ve Bitcoin’in son çöküşünün şaşırtıcı olmadığını söylüyor. Greenspan:

“Şu an ortalıkta Bitcoin’e dair varoluşsal bir soru yankılanıyor. Bitcoin bu ortamda yükselemezse, muhtemelen var olması için çok fazla sebebi de bulunmuyor” dedi.

Sonuçta, finansal stres zamanlarında Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak kullanma söylencesi yıllar boyunca oldukça güçlü bir konumdaydı ve öyleyse şimdi BTC’nin parlama zamanı olmalıdır.” diyerek ekleyen Greenspan, kuşkularını dile getirdi.

Editörden Not: Bu haberin yazımı sırasında Bitcoin kırmızı bir tablo çiziyor ve lider kripto para biriminin fiyatı 6.375 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar