Yükleniyor...

Bilime Katkı Sağla, Kripto Para Kazanma İmkanı Yakala

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, araştırma katkıları karşılığında token dağıtan yeni bir kripto para platformunu tanıttı.

Bilime Katki Sagla Kripto Para Kazanma Imkani Yakalaa

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, araştırma katkıları karşılığında token dağıtan yeni bir kripto para platformunu tanıttı.

Merkezi olmayan bir otonom organizasyon (DAO) tarafından yönetilen ResearchHub, GitHub’ın yazılım mühendisliği için yaptığı gibi bilimsel araştırmalarda işbirliğini teşvik etmek için tasarlanmış bir platformdur. Temmuz ayında, platform, kullanıcılara bir gönderi veya katkı üzerine oy aldıklarında verilen bir token olan ResearchCoin’i (RSC) başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Armstrong, bu projeyi 362.000 Twitter takipçisiyle paylaştı. Platformun baş bilim sorumlusu Patrick Joyce’a göre token, kullanıcılara ResearchHub DAO’da oy hakkı veriyor ve içeriğin görünürlüğünü iyileştirmek ve ResearchHub’daki bilimsel araştırmalara fon sağlamak için de kullanılabiliyor. Armstrong, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu harika bir şey. Artık bilime katkıda bulunarak kripto para kazanabilirsiniz. Ortaya çıkan yeni kripto para girişimlerine harika bir örnek.”

Her Hafta 1 Milyon RSC

Platformun baş sorumlusu Joyce, platformun ResearchHub katılımcılarına orantılı olarak her hafta 1 milyon RSC dağıtmayı planladığını söylüyor:

“Ödüller, her haftalık katılımcının o hafta boyunca katkılarından dolayı topluluktan aldığı olumlu oy sayısına orantılı olarak dağıtılır. Hafta içinde en az bir olumlu oy alırsanız, normal ‘olumlu oy başına 1 RSC’ ödül mekanizmasına ek olarak her hafta dağıtılan 1 milyon RSC’nin bir bölümünü almaya hak kazanacaksınız.”

Joyce, ödüllerin uzun süre devam edeceğini tahmin etmediğini de ekliyor. Ödüller azalıncaya kadar miktarı periyodik olarak yarı yarıya azalacaktır. İlk RSC ödülleri seti 8 Kasım 2020’de verilecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x