Yükleniyor...

Bill Ackman, Kriptoya Bakış Açısını Değiştirdi

Yatırım fonu Pershing Square Capital'in kurucusu Bill Ackman, kripto paralara olan olumsuz bakış açısını değiştirdiğini söyledi.

Bill Ackman Kriptoya Bakis Acisini Degistirdi

Yatırım fonu Pershing Square Capital’in kurucusu Bill Ackman, kripto paralara olan olumsuz bakış açısını değiştirdiğini söyledi.

TradFi’nin tanınmış yatırımcılarından Ackman Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, proje seçimi sorgulanabilir olsa da, bir yaprak çevirdiğini ve şimdi kriptoyu desteklediğini açıkladı.

Bill Ackman: Kripto Faydalı İşleri Kolaylaştırabilir

Birkaç blockchain bağlantılı şirkete yatırım yapan Bill Ackman, başlangıçta kriptoya şüpheci bir yaklaşım sergilediğini fakat projeleri inceledikten sonra fikrinin değiştiğini belirtti.

Telefon, internet ve kripto sektörünün ortak noktası olduğunu söyleyen Ackman, dolandırıcılıklara kapı açması nedeniyle kriptonun zararlı olduğunu düşünmeye devam ediyor. Ancak, kripto paraların, şimdiye kadar geliştirilmeyen yararlı iş ve teknolojilerin oluşumunu sağlayabileceğine inanıyor.

Bazı projeleri inceledikten sonra fikrini değiştiren Bill Ackman, projeyi şu şekilde örneklendirdi:

“Bir token’ın zaman içinde nasıl içsel değer oluşturabileceği konusundaki örnek görüşümü açıklamaya bu proje yardımcı olabilir: Helium tarafından kullanılan küresel bir Wi-Fi ağı. Hem küresel şekilde Wi-Fi cihazlarının takibini yapıyor hem de diğer Wi-Fi ağlarına bağlı kullanım alanlarından yararlanıyor.”

Ackman, Helium yatırımı olmadığını ancak otomobillerden veri toplama projesi olan DIMO’da küçük bir yatırımı olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca, birkaç başka projede ve 7 adet kripto VC fonunda da yatırımları olduğunu ancak bunların toplamının portföyünde yüzde 2’lik oranı aşmadığını da söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner