Yükleniyor...

Binance Avustralya’ya Darbe: Lisansı İptal Edilecek!

ASIC, bugün itibariyle Oztures Trading Pty Ltd'nin Binance Australia Derivatives (Binance) adıyla ticaret yaptığı Avustralya finansal hizmetler lisansını iptal etti.

binance

ASIC, bugün itibariyle Oztures Trading Pty Ltd’nin Binance Australia Derivatives (Binance) adıyla ticaret yaptığı Avustralya finansal hizmetler lisansını iptal etti.

Binance’ın Avsutralya tarafına gelen bu darbeyle birlikte, türev borsalardaki engellere değinildi. Lisans iptaline dair bilgiler paylaşılarak, Binance’dan gelen iptal talebine karşılık olarak cevap, bugün gönderildi. Finansal Hizmetler Lisansı’nın (AFS) iptal edilmesinden sonra Binance’ın Avustralya şubesinde birçok değişikliğe gidileceği görülüyor. AFS’nin önüne konulan engelden sonra, ne gibi değişikliklerin olacağına dair ifadeler paylaşıldı.

binance australia

AFS Lisans Engelinin Sonuçları Belirtildi

Binance Avustralya tarafına gelen bu darbe sonrasında, türev borsalarda hangi farklılıkların olacağına dair yazı yayınlandı. AFS iptalinin ardından, 14 Nisan 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, müşteriler Binance ile türev pozisyonlarını değiştiremiycek veya yeni pozisyon açamayacak. Binance, müşterilerin mevcut tüm türev pozisyonlarını 21 Nisan 2023’ten önce kapatmasını gerektirecek. 21 Nisan 2023’te Binance kalan tüm açık pozisyonları kapatacaktır.

İptalin şartları, iptalin Binance’in 8 Nisan 2024’ün sonuna kadar Avustralya Mali Şikayet Kurumu üyesi olarak devam etme gerekliliği üzerinde hiçbir etkisinin olmayacağına dair bir hüküm içeriyor.  

Binance’ın CEO’su CZ, konuyla ilgili görüşünü dile getirdi;

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner