Yükleniyor...

Binance, Balinaların Yatırım Stratejilerini Açıkladı

Binance, VIP ve kurumsal müşterilerinin alım satım stratejilerini ortaya koyan bir çalışma yayınladı.

binance balina yatırım

Binance, VIP ve kurumsal müşterilerinin alım satım stratejilerini ortaya koyan bir çalışma yayınladı. Borsanın araştırma grubu Binance Research, kriptografik dağılım gösteren 100 bin ila 25 milyon dolar arasında olan 76 firma, fon ve kurum verilerini inceledi.

Binance’ın Araştırma Raporu

Araştırma sonucu ulaşılan dikkat çeken veriler şu şekilde:

En yaygın olarak takip edilen üç yatırım stratejisi yüksek frekanslı ticari işlem (yüzde 35,5), teknik analiz (yüzde 25) ve piyasa yapıcı (maker) (yüzde 19,7).

Ankete katılan VIP ve kurumsal Binance müşterileri tarafından takip edilen en popüler üç ticaret stratejisi ise şu şekilde:

  1. Yüzde 35,5 ile yüksek frekanslı ticari işlem (statistical arbitrage, volume + break out, opening range breakout)
  2. Yüzde 25,0 ile Teknik Analiz (RSI, MACD)
  3. Yüzde 19.7 ile Piyasa Yapıcı (maker)

Ankete katılanların yüzde 54’ü, portföyünü, tüm yatırım ve ticaret stratejilerine yansıyan bir kuralla 1-10 arasında bulunan kripto paralar arasında dağıtmış.

Düzenlemeler, bu sektörün geleceği için hem risk hem de potansiyel bir büyüme faktörü olarak çıkarların kritik yönlerinden biri olarak görülüyor.

Borsalar, kurumsal ve VIP müşterilerin arasında yüzde 92,1 ile kripto saklama için en popüler seçenek olmaya devam ediyor. Kendi kendine depolama seçeneği soğuk cüzdanlar, gelişmiş güvenlik ve kontrolleri göz önüne alındığında en çok tercih edilen ikinci seçimdir.

Araştırmacılar ayrıca tartışmalı stabilcoin Tether (USDT) kullanımına da odaklanmışlar. Tether (USDT), emsallerinden daha yüksek likidite ve daha yüksek piyasa kapitalizasyonu gibi nedenlerle en yaygın olarak kullanılan stabilcoin (yüzde 40) olurken, alternatif seçenekler de kullanılırken, USDC (Coinbase, Circle) ve BUSD (Binance) gibi borsalarla desteklenen stabilcoinler birçok katılımcının Tether’in (USDT) fiat destekli rakiplerinden daha fazla ilgi çekmesine neden oldu.

Ayrıca, kurumsal ve VIP müşteriler Bitcoin’in 2019’un sonunda altcoin piyasalarına yönelik piyasa hakimiyetini yüzde 69 oranında sürdürmesini bekliyor.

Balinaların Fiyat Tahmini

Ayrıca ankete katılan yatırımcılara fiyat beklentileri sunuldu. Balinaların, Bitcoin, Ethereum ve XRP hakkındaki beklentileri şu şekilde:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner