Yükleniyor...

Binance, Bazı Hesapların Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Binance, CEO'nun, sadece piyasa davranışı dediği bir ortamda bazı hesaplar için para çekme işlemlerini durdurdu.

Binance Bazi Hesaplarin Para Cekme Islemlerini Durdurdu

Binance, CEO’nun, sadece piyasa davranışı dediği bir ortamda bazı hesaplar için para çekme işlemlerini durdurdu.

Binance, platformlarında yer alan beş token’da tespit edilen anormal fiyat hareketleri hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Sun Token (SUN), Ardor (ARDR), Osmosis (OSMO), FUNToken (FUN) ve Golem (GLM) token’ları soruşturma altına alındı. Kripto borsasının CEO’su bunların sadece piyasa davranışı olduğu sonucuna vardı.

Binance’ten Para Çekme İşlemlerini Durdurma Hamlesi

Binance’deki anormal fiyat hareketleri bir iç soruşturmaya yol açtı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu durumun normal olduğunu söyledi ancak borsa yine de bazı hesaplar için işlemleri askıya aldı.

Binance’in resmi Twitter hesabı soruşturmayı sabah saat 03:10’da duyurdu. Daha sonra, garip fiyat hareketlerinin ele geçirilmiş hesaplardan ya da çalınmış API anahtarlarından kaynaklanmadığı sonucuna varıldı. Söz konusu işlem çiftleri arasında Sun Token, Ardor, Osmosis, FUNToken ve Golem yer aldı.

CZ açıklamadan önce şunları yazdı:

“Şu ana kadar yaptığımız araştırmalara dayanarak, bu sadece piyasa davranışı gibi görünüyor. Bir kişi para yatırdı ve satın almaya başladı. (Hackerlar para yatırmaz). Diğerleri de onu takip etti. Hesaplar arasında bir bağlantı göremiyorum.”

Binance yine de kazanç sağlayan hesapların bazılarında para çekme işlemlerini geçici olarak kilitledi. Bu da beraberinde, merkezi borsaların rolü ve ne kadar müdahale etmeleri gerektiği konusunda tartışmalarını getirdi.

CZ, “Platformdan çok fazla müdahale kavramının farkındayız,” diye tweet attı ve ekledi: “Ne kadar müdahale etmemiz gerektiğine dair bir denge var. Bazen serbest piyasada böyle şeyler olur ve biz de bunun gerçekleşmesine izin vermeliyiz.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner