Yükleniyor...

Binance’in Mali Durumu Bir Gizem

Son zamanlarda daha fazla şeffaflık getirmek için çabalayan Binance'in mali durumunun bir gizem olduğu belirtiliyor.

Binancein Mali Durumu Bir Gizem

Son zamanlarda daha fazla şeffaflık getirmek için çabalayan Binance‘in mali durumunun bir gizem olduğu belirtiliyor.

FTX krizinin hızlıca patlaması ve geniş bir alana etki etmesi, diğer büyük endüstri oyuncularını, kullanıcılara rezervleriyle ilgili daha fazla şeffaflık sağlamaya teşvik etti. Crypto.com Phemex, ve Gate.io gibi birçok borsa rezervlerini paylaştı. Wall Street Journal’a göre, Binance’in rezervleriyle ilgili birçok soru yanıtsız kalıyor.

Binance, Mali Durumu Konusunda Gizemli

Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Binance’in mali durumu, masaya daha fazla şeffaflık getirmeye yönelik çabalarına rağmen bir gizem olarak kalmaya devam ediyor.

Denetim firması Mazars, geçtiğimiz hafta Binance’in rezervlerinin tamamen teminat altına alındığını belirten bir denetim raporu yayınladı. Borsanın kullanıcıları yaklaşık 9,7 milyar dolar tutuyor ve şirket söz konusu fonların yüzde 101’ini karşılıyor.

bitcoin kripto para piyasaso

Ancak Kamu Şirketleri Muhasebe Gözetim Kurulu’nun (PCAOB) eski baş denetçisi Douglas Carmichael, Mazars raporunun aslında fonların yeterince teminatlandırılıp teminatlandırılmadığına ilişkin soruları yanıtlamadığını söylüyor.

Mazars, bir güvence sonucu da ifade etmedi. Bu da rakamların tamamen doğru olmayabileceği anlamına geliyor. Borsanın toplam varlıkları ve toplam yükümlülükleri hakkında bilgi verilmiyor. Paris merkezli denetçi, Binance tarafından talep edilen bir prosedürü izlediğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner