Yükleniyor...

Arthur Hayes: Herkes İflas Ettiği için Bitcoin Dibi Buldu

Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, herkesin iflas etmesine değinerek Bitcoin (BTC) için dip bölgenin bulunduğunu belirtti.

Arthur Hayes Herkes Iflas Ettigi icin Bitcoin Dibi Buldu

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, herkesin iflas etmesine değinerek Bitcoin (BTC) için dip bölgenin bulunduğunu belirtti.

Kripto endüstrisinin düşüş yönlü hareketler izlemesi, ayı trendi olarak tabir edildi. Son bir yıldır, kripto para piyasasının çalkantılı süreci devam ediyor. Özellikle Terra ve FTX krizleri, kripto yatırımcılarını bir hayli üzmüş durumda. Sürecin ağır şartlar altında ve yıpratıcı geçmesi, analistleri de şaşırttı. Birçok analist bu bölgelerin dip seviyeler olduğunu düşünürken, oldukça kalabalık bir grup da düşüşün sürebileceğini savunuyor. Diğer taraftan Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, dip bölgelerin bulunduğunu savunanlar arasında yer aldı. Hayes, dip bölgelerin bulunduğunu iddia etti ve bunu herkesin batmış olmasına bağladı.

Arthur Hayes, Dip Bölgenin Bulunduğuna İnanıyor

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, kripto piyasasında dibin bulunduğunu iddia etti. Hayes, kötü senaryoları yaratan kuruluşların iflas sırasında ellerindeki Bitcoin (BTC) varlıklarını sattığına değindi.

Özellikle Terra şirketi, LUNA ve UST çöküşünde nakit akışı sağlamak amacıyla elinde tuttuğu tüm BTC‘leri satmıştı. Kripto piyasasına güçlü bir düşüş yaşatan bu işlemin sonunda, toparlanma sürecine geçildi. Ancak sonraki süreçte birçok kripto kuruluşu, hayatta kalabilmek amacıyla rezervlerindeki tüm BTC‘leri satmaya başladılar.

BTC tarafında satış baskısının yarattığı düşüş, ayı piyasasını beraberinde getirdi. Likidite ve nakit sıkıntısı çeken şirketler, kripto piyasasından çekilmek zorunda kaldı.

Tüm bu sonuçlara değinen Hayes, batabilecek herkesin battığına değinerek bu bölgenin dip olabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner