Yükleniyor...

Binance, Birleşik Krallık Lisansını İptal Ettirdi

Binance, Birleşik Krallık'taki iştiraki Binance Markets Limited'in düzenleyici kaydını iptal etti.

Birlesik Krallik Binance

Binance, Birleşik Krallık’taki iştiraki Binance Markets Limited‘in düzenleyici kaydını iptal etti.

Kripto para piyasası, zorlu günlerin ardından toparlanmaya çalışıyor. SEC‘nin Binance ve Coinbase’e açtığı davaların etkisi halen daha geçmiş değil. Davalardan yaklaşık 2 hafta sonra, süreçlerin nasıl ilerleyeceğine yönelik söylentiler de çoğalmaya başladı. Binance, küresel çapta düzenleyici çerçeve ile uyum içerisinde hareket etmenin yollarını arıyor.

Son olarak Binance, Birleşik Krallık iştiraki için Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) lisans iptal talebinde bulundu. Artık Binance kuruluşlarının hiçbirisi Birleşik Krallık‘ta operasyonel bir onaya sahip değil.

Binance, Birleşik Krallık Kaydını Sildirdi

Binance, Birleşik Krallık’taki yan kuruluşu Binance Markets Limited‘in lisansını iptal ettirdi. FCA’ya başvuran Binance, borsa yan kolunun onaylarını resmi olarak geri çekti. Artık Binance, Birleşik Krallık’ta onaylı bir kuruluş değil.

Ayrıca Binance, iştiraki aracılığıyla Birleşik Krallık’ta lisans almış olsa da hiçbir zaman hizmet sunmaya başlamadı. Bu nedenle Binance’in Birleşik Krallık’ta müşterisi bulunmuyor. Binance’in Birleşik Krallık’ta aldığı lisans, 2021 yılında FCA tarafından onaylanmıştı.

SEC ile kıyasıya bir hukuk mücadelesi veren Binance, küresel çapta operasyonlarını yeniden revize ediyor. Birçok girişimini sonlandıran Binance, bazı girişimlerini de yenileme yolunu tercih ediyor.

Ayrıca SEC, geçtiğimiz günlerde Binance US ile uzlaşmıştı. Bu uzlaşmaya göre Binance US, Binance Global Holdings’ten ayrıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner