Yükleniyor...

Do Kwon, Sahte Pasaport İddialarını Reddetti

Do Kwon, seyahat belgelerinde sahtecilik yaptığını ve Europe Now partisi lideri Milojko Spajic ile herhangi bir mali bağı olduğunu reddetti.

do kwon 1

Do Kwon, seyahat belgelerinde sahtecilik yaptığını ve Europe Now partisi lideri Milojko Spajic ile herhangi bir mali bağı olduğunu reddetti. 

Terraform Labs’in kurucusu Do Kwon’un Karadağ mahkemesine verdiği ifadede, seyahat ettiği pasaportun sahte olduğunun farkında olmadığını ve bunun yerine suçu Çin merkezli bir acenteye attığı bildirildi. Güney Kore haber kaynağı Segye Ilbo’nun 17 Haziran tarihli haberine göre Kwon, Karadağ mahkemesine yaptığı açıklamada, sahte olduğu iddia edilen pasaportlarını üçüncü taraf acenteler aracılığıyla aldığını söyledi. 

Milojko Spajic de İddiaları Reddetti

Do Kwon yaptığı açıklamada: “Kosta Rika pasaportumu, bir arkadaşım tarafından bana tavsiye edilen Singapurlu bir acente aracılığıyla, Belçika pasaportunu ise başka bir acente aracılığıyla aldım” dedi. 

Do Kwon ayrıca, yıllardır Kosta Rika pasaportuyla seyahat ettiği için, pasaportun gerçekliğinden şüphe etmek için hiçbir nedeni olmadığını belirtti. Savcılık Kwon’dan pasaportlarını hangi acenteden aldığına dair daha fazla ayrıntı istedi ancak Kwon, tam olarak hatırlayamadığını ve sade acentenin adının Çince olduğunu bildiğini ekledi. 

Kwon, seyahat belgelerinde sahtecilik yaptığını inkar etmenin yanı sıra, Karadağ’ın eski maliye bakanı ve Europe Now partisinin şimdiki lideri Milojko Spajic’e herhangi bir mali bağışta bulunduğu iddialarını da reddetti. 

Radio Free Europe’un bögesel biriminin 17 Haziran tarihli raporuna göre Kwon’un, ülkedeki son seçimlerden önceki günlerde Karadağlı bazı yetkililere gönderdiği bir mektupta Spajic ile ters kurduğu iddia ediliyor. Kwon’un avukatları ise bu iddiaların kesinlikle doğru olmadığını belirtiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Spajic de Kwon ile bağlantısı olduğunu reddetti. Ancak aralarındaki mali bağlantılara dair söylentiler Karadağ’daki çeşitli haber kaynaklarında geniş yer buldu. 

Duruşmanın ardından yargıç Ivana Becic, sahtecilik suçlamalarıyla ilgili kararını 19 Haziran’da vereceğini açıkladı. Kwon, yerel mahkeme Güney Kore’nin iade talebini değerlendirirken altı ay boyunca iade gözetiminde tutulacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner