Yükleniyor...

Binance, BSC Ekosistemini Büyütmek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

Binance, Binance Smart Chain (BSC) ekosistemini büyütmek için 1 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.

binance bsc ekosistemini buyutmek icin 1 milyar dolarlik fon baslatti 2

Binance, Binance Smart Chain (BSC) ekosistemini büyütmek için 1 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance BSC ekosistemini büyütmek için oldukça büyük bir fon duyurdu. Fon yetenek geliştirme, likidite teşvik programı, geliştirici programı ve yatırım ve inkübe programı olarak dörde ayrılıyor. 100 milyon dolarlık yetenek geliştirme programı geliştirici topluluklarına rehberlik etmeyi, kurumlara akademik burslar sağlamayı ve kripto ve blok zinciri ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemeyi amaçlarken, bir diğer kategori olan 100 milyon dolarlık likidite teşvik programı, BSC üzerine kurulu merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerini destekleyen likidite sağlayıcılarını ödüllendirmeyi planlıyor. 

Geliştirici programına ise nispeten büyük bir fon ayrılmış durumda. 300 milyon dolar değerinde olan geliştirme programı hackathonlar, hata ödülü ve geliştirme programları yürütmeyi ve BSC üzerine inşa edilen 100 merkeziyetsiz uygulamayı inkübe etmeyi amaçlıyor.

Fonun en büyük kısmı ise 500 milyon dolar ile yatırım ve inkübe programına ayrılmış durumda. Bu kategori, merkeziyetsiz bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve blokzinciri tabanlı finansal hizmetler de dahil olmak üzere farklı alanlardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner