Birleşik Krallık'ın eski Maliye Bakanı, Ülkenin Dijital Varlık Politikasını Eleştirdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ın eski Maliye Bakanı, Ülkenin Dijital Varlık Politikasını Eleştirdi

Birleşik Krallık'ın eski Maliye Bakanı Lord Philip Hammond, düzenleyicilerin firmaların dijital varlıkları benimsemesine yardımcı olmak için gerekli adımları atmadıkça, ülkenin finans sektöründe diğer rakiplerin gerisinde kalma riski altında olduğunu ifade etti.

hammond

Birleşik Krallık’ın eski Maliye Bakanı Lord Philip Hammond, düzenleyicilerin firmaların dijital varlıkları benimsemesine yardımcı olmak için gerekli adımları atmadıkça, ülkenin finans sektöründe diğer rakiplerin gerisinde kalma riski altında olduğunu ifade etti.

The Block’a verdiği demeçte Hammond, ülkedeki politikacıların, firmaların dijital varlıkları benimsemesi için yasal bir çerçeve uygulamaya geçmesi gerektiğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hammonda, ABD, Kanada, Almanya, İsviçre ve Singapur gibi ülkelerin bunu yapmak için araştırma içerisinde olduğunu söyledi.

“Birleşik Krallık bunun hakkında konuşmakla meşgulken, diğer ülkeler ise bunu aktif bir biçimde yapıyor. Bu durum ülkenin finansal hizmetler sektörünün gelecekteki başarısı için büyük bir risk.

İngiltere’nin Brexit’ten sonra küresel bir finansal hizmetleri nasıl sürdüreceği tartışmaları devam ederken, dijital devrimin sunduğu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor”

2016’dan 2019 yılına kadar Şansölye olarak görev alan Muhafazakar Parti politikacısı, kripto saklama şirketi Copper’da kıdemli danışman olarak görev alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x