Yükleniyor...

Binance Coin (BNB), Tether’i (USDT) Geride Bırakarak 3. Sıraya Yükseldi

Binance'in yerel tokenı BNB, piyasa değerini tüm zamanların en yüksek seviyesi ile güçlendirirken, son 24 saatte %40 gibi muazzam bir kazanım elde etti.

binance coin bnb tetheri usdt geride birakarak 3 siraya yukseldi

Binance’in yerel tokenı BNB, piyasa değerini tüm zamanların en yüksek seviyesi ile güçlendirirken, son 24 saatte %40 gibi muazzam bir kazanım elde etti.

Birçok yüksek değerli kripto para birimini deviren Binance Coin, bugün piyasa değerini 36 milyar dolara çıkardı ki bu şu anda toplam Tether arzından daha fazlasına karşılık geliyor.

BNB, Cuma sabahı Asya işlem seansında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 250 dolara ulaştı ve günün en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu.

yuzde 40lik artisla 250 dolara cikan binance coin bnb tetheri usdt geride birakarak 3 siraya yukseldi 2
Kaynak: CryptoPotato

Geçtiğimiz yedi gün içinde, BNB %87 gibi büyük bir başarı elde etti. Bununla birlikte, bu yılın başından bu yana %530 oranında bir kazanım elde etti. 18 Şubat’ta ivme kazanmaya başlayan BNB, o zamandan beri yükselişini durdurmadı.

Bu devasa hareket, XRP’yi altı yıl içinde ilk kez ilk beş içinden çıkardı. BNB muazzam bir hareket ile, Cardano, Polkadot ve Tether’i geride bırakarak Ethereum’un arkasına yerleşti.

Ethereum’u Geçebilir mi?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yerel token’ın Ethereum’u çevirebileceği yorumunu yaparak topluluğun tepkisini çekti. Tanınmış kripto para yatırımcısı ve sektör gözlemcisi “DCinvestor”, yeni başlayan perakende trader’ların bu tür yorumlardan etkilenebileceğini belirtti.

Yorum çok fazla tepki aldı ve olağan “kripto kabileciliğini” tetikledi. Bir kullanıcı ise şu ifadeleri kullandı:

“ETH her yeni yatırımcının kullanabildiği bir şey değil. Altcoinlere benzer erişim sağlarken, ücretlerden kaçma şansı sunan her şey başarılı olacaktır. Binance Chain şu anda bu liderliği elinde tutuyor.”

Piyasa değeri açısından Ethereum, 220 milyar dolar ile oldukça uzakta bulunuyor. BNB’nin onu yakalaması için token’ın 1.500 dolar civarında fiyatlanması gerekiyor.

Yeni DODO Yield Farm ve BSC Momentumu

BNB’nin bir sonraki ivmesi, Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve merkeziyetsiz bir Çin borsası olan DODO için bir likidite farm’ı olan son Launchpool duyurusundan geliyor olabilir.

19 Şubat itibariyle Binance kullanıcıları, önümüzdeki beş gün içinde dağıtılacak DODO tokenları kazanmak için BNB’yi, borsanın stablecoin’i BUSD’yi ve ilk kez stake edilecek ETH’sini veya BETH’sini bu üç farm’a yatırabilir.

Binance ilk kez, Beacon Chain’de halihazırda stake edilmiş ve kilitli olan bir varlık için bileşik stake etme fırsatları sunuyor.

Coingecko’ya göre DODO fiyatı da son 24 saatte iki katına çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.30 dolara ulaştı.

Ethereum’daki işlem ücretleri perakende trader’ları ve DeFi’a yeni başlayanları daha pratik ve uygun maliyetli alternatiflere yönlendirdiğinden, Binance Smart Chain ve projeleri son zamanlarda büyük ilgi gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner