Yükleniyor...

Binance, Dubai Düzenleyicisinden MVP Lisansı Aldı

Kripto borsası Binance, Dubai'nin Dijital Varlıklar Düzenleme Kurumu'ndan (VARA) MVP lisansı aldı.

Binance Dubai Duzenleyicisinden MVP Lisansi Aldi

Kripto borsası Binance, Dubai’nin Dijital Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) MVP lisansı aldı.

Binance, Nisan ayında dijital varlıklarda komisyoncu-bayi olarak faaliyet göstermek için Abu Dabi Global Market’ten prensipte onay aldıktan sonra Orta Doğu ve Avrupa’daki bağlarını güçlendiriyor.

Binance’e Dubai’den MVP Lisansı

Binance, Dubai’nin Dijital Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) minimum uygulanabilir ürün (MVP) programına katılmak için onay aldığını duyurdu.

MVP lisansı, VARA’nın yönergeleri ve risk azaltma önlemleri kapsamında ticari operasyonlar yürütmesine izin verilecek uluslararası oyuncuların seçilmesi için büyük bir adım. Bu lisans, kripto para borsasının, VARA’nın sağlayıcılar için düzenleyici çerçevesi dahilinde Dubai’deki nitelikli perakende ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıklarla ilgili hizmetler sunmasına olanak sağlıyor.

cz

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dubai’de aldığımız lisansın, dünya çapında tutarlı uygulama standartları geliştirmek için sektördeki meslektaşlarımızla birlikte çalışmak için önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz”

Şirket ayrıca, VARA’dan alınan MVP lisansının, İtalya, Fransa ve İspanya’daki yerel kuruluşları için çeşitli kayıtların ardından önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner