Yükleniyor...

Binance Etkisiyle Yükselişe Geçen Litecoin (LTC) Koltuğu Geri Aldı

Piyasadaki en popüler ve en eski kripto paralardan biri olan Litecoin (LTC), toplam piyasa değeri ile yedinci sırada bulunan EOS'tan koltuğu geri aldı.

Binance Etkisiyle Artış Yaşayan Litecoin LTC Koltuğu Geri Aldı

Piyasadaki en popüler ve en eski kripto paralardan biri olan Litecoin (LTC), toplam piyasa değeri ile yedinci sırada bulunan EOS’tan koltuğu geri aldı.

EOS, geçtiğimiz günlerde LTC’yi gerisinde bırakmıştı ancak 30 Ocak’taki yükselişle Litecoin yeniden yedinci sıraya yükseldi. 30 Ocak’ta yüzde 13,69 değer kazanan Litecoin 70 dolar seviyesini aştı ve yazım sırasında 67,02 dolardan işlem görüyor.

Bu yükseliş Litecoin’in Binance Futures’a eklenmesinden sonra geldi. Litecoin, Binance Futures’e eklendiği andan itibaren artış göstermeye başladı. Aynı zamanda bazı yatırımcılar ile trader’lar, Litecoin’in ABD dolarına (LTC/USD) kıyasla fiyatının dört saatlik bir golden cross oluşturması nedeniyle önemli bir artış yaşadığına inanıyorlar.

Litecoin’deki yükseliş piyasanın seyrine göre devam edebilir ve analistlere göre, Litecoin’in Tether’den (USDT) ve Bitcoin SV’den (BSV) daha iyi performans göstererek beşinci sıraya ulaşması mümkün.

Yarılanma Sonrası Başlayan Düşüş Trendi

Litecoin, Haziran 2019’da yarılanmanın etkisiyle 140 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 375 dolara yaklaşmıştı. Nitekim altcoin o zamandan bu yana düşüş trendinde. 5 Ağustos 2019’da gerçekleşen yarılanma (halving) sonrası Litecoin blok ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner