Yükleniyor...

Mike Novogratz Bitcoin’i Neden Sevdiğini Açıkladı

Galaxy Digital'in Kurucusu, Başkanı ve CEO'su olan Mike Novogratz, 30 Ocak Perşembe günü, bir röportaj sırasında, neden hala altın ve Bitcoin'i sevdiğini ve neden Bitcoin'i altcoin'lere tercih ettiğini anlattı.

Mike Novogratz Bitcoin’i Neden Sevdiğini Açıkladı

Galaxy Digital‘in Kurucusu, Başkanı ve CEO’su olan Mike Novogratz, 30 Ocak Perşembe günü, bir röportaj sırasında, neden hala altın ve Bitcoin’i sevdiğini ve neden Bitcoin’i altcoin’lere tercih ettiğini anlattı. Bitcoin’in uzun zamandır savunucusu olan ve lider kripto para birimini “dijital altın” olarak gören Novogratz, altın ve Bitcoin’e olan sevgisini itiraf etmek için bir kez daha bu fırsatı buldu. Novogratz, şu ifadeleri kullandı: “Altını seviyorum. Bitcoin’i de hala seviyorum çünkü etrafta çok fazla likidite var ve zaman içinde para birimimizi düşürüyoruz.”

Novogratz Neden Bitcoin’i Tercih Ediyor?

Novogratz, Bitcoin için şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin şimdi bir varlık haline geldi. BTC, insanlar için bir silah, altının bir versiyonudur. Biz buna ‘dijital altın’ diyoruz ve sistemin her yerine koyuyoruz. Bunun nedeni de daha fazla insanın onu satın almasına izin vermek için. BTC artık çok daha iyi ticaret yapıyor -spekülatif bir balondaymış gibi ticaret yapmıyor- Eğer Bitcoin İran-ABD geriliminde ya da coronavirus geriliminde yükselmeseydi o zaman korkabilirdim. Fakat şimdi Bitcoin’in pozisyonuna güveniyorum.

Röportah sırasında Novogratz’a Bitcoin’in “kazanan hepsini alır” tadında bir kripto para birimi olup olmadığını soruldu: Novogratz şöyle cevap verdi:

Bence Bitcoin dijital altın olarak kendi şeridinde. BTC en büyük piyasa değerine sahip olacaktır. Altın 9 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. Dünyanın en iyi şirketleri ise bir trilyon. Yani değerler deposunda dediğimiz şey -ki onlardan çok az var- altın gibi bir şey kesinlikle yok. Tablonun geri kalan kısmında yer alan gümüşten bakıra her şeyin bir kullanım durumuna ihtiyacı var. Diğer kripto para birimlerinin de bir kullanım senaryosuna ihtiyacı var. Ve bu ancak yıllar sonra gerçekleşecek. Bu durum için Blockchain ekosisteminin dünyayı değiştirdiğini görmeye başlamak gerekiyor.

Bunun diğer kripto para birimlerini tamamen görmezden geldiği anlamına gelmediğine dikkat çeken milyarder, son olarak şu ifadeleri kullandı:

Onlarla ticaret yapıyoruz. Onları temel portföyümüz olarak görmüyoruz. Hem uzun hem de kısa vadeli ticaret yapacağız. Blockchain çevresindeki altyapıya büyük yatırımlar yapıyoruz. Bence bu alanda bir girişim olmak bir bütün olarak çok mantıklı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner