Yükleniyor...

Binance, Hollanda Pazarından Çekiliyor

Binance, Hollanda'daki düzenleyicilerden sanal varlık hizmet sağlayıcısı lisansı alamadığı için ülkedeki faaliyetlerini sonlandırıyor.

Binance hollanda

Binance, Hollanda’daki düzenleyicilerden sanal varlık hizmet sağlayıcısı lisansı alamadığı için ülkedeki faaliyetlerini sonlandırıyor.

Binance’in Hollanda’daki lisans başvurusu onaylanmadı. Hollanda’nın düzenleyicisi, popüler kripto borsasına sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı vermedi. Bu durumun hemen ardından Binance, Hollanda’dan ayrılacağını belirtti.

Binance, Hollanda’dan Ayrılıyor

Binance, Hollanda’daki kripto hizmetlerini sonlandıracağını duyurdu. Borsa, kullanıcılarının platformdan varlıklarını 17 Temmuz’dan sonra çekebileceklerini iletti.

CoinDesk’in haberine göre, Hollanda’dan umduğu hizmet sağlayıcısı lisansını alamayan Binance, ülkeden ayrılmaya karar verdi. Binance, CoinDesk’e gönderdiği e-postada, “Binance’in Hollanda pazarından ayrıldığını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz.” dedi.

Borsadan gelen açıklamalar arasında, Hollanda’da ikamet eden yeni kullanıcıların platforma dahil edilmeyeceği yer aldı. Binance, Hollanda’da yaşayan kullanıcılarının varlıkları konusuna da açıklık getirdi. Popüler borsa, Hollandalı kullanıcılarının 17 Temmuz 2023’ten itibaren varlıklarını Binance platformundan çekebilecek.

Ülkeden ayrılışı nedeniyle üzüntülü olduğunu ifade eden Binance, Hollanda’da ikamet edenlere düzenleyici netlikler içerisinde hizmet vermenin yollarını aradıklarını aktardı. Binance, Hollanda’dan VASP lisansını alamadıkları için hizmetlerinin devam edemeyeceğini bildirdi.

SEC’in dava açtığı Binance, yasal konularda oldukça temkinli hareket ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner