Yükleniyor...

Binance ile Arjantin arasında ipler gerildi!

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile beş yıllık ortaklığını, bir yıl aradan sonra sözleşme ihlali nedeniyle sonlandırdığını açıkladı.

binance

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile beş yıllık ortaklığını, bir yıl aradan sonra sözleşme ihlali nedeniyle sonlandırdığını açıkladı.

Binance, geçtiğimiz haftalarda dünya şampiyonu Arjantin futbol takımıyla beş yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Popüler kripto para borsası, Ocak 2022’de bir anlaşmayla Arjantin’in güçlü milli futbol takımının ana sponsoru ve ulusal futbol liginin isim sponsoru oldu. Fakat, sözleşme ihali gerekçesiyle bu birlikteliği sonlandıran Binance, Arjantin futbol takımıyla yolları ayırdığını açıkladı.

arjantin

“Yükümlülüklere tam olarak uyulmadı”

AFA ile beş yıllık bir sözleşme imzalayan Binance, bir yıl sonra bu sözleşmeyi sonlandırarak, ihlaller üzerine açıklama yaptı;

“Dünya çapındaki ortaklıklarımızın sonuçlarını düzenli olarak değerlendiriyoruz ve ne yazık ki, zaman ve fırsatlar sunulmasına rağmen AFA, ticari değerlerimize ve ortaklık ilkelerimize aykırı olan sözleşmeden doğan yükümlülüklerine tam olarak uymadı.”

AFA, Binance ile bir anlaşma imzalamak için fan token platformu Socios ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği için taraflar arasında ipler gerildi. Daha sonra Socios, AFA’ya dava açtı, şirket 2026’ya kadar AFA’nın resmi token’ı ARG’nin tek sağlayıcısı olarak kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner