Yükleniyor...

Binance, kârlılığın azalması ile kısıtlamalara gitti

The Wall Street Journal'ın haberine göre Binance, kârdaki düşüş nedeniyle çalışan ek haklarında azaltmaya gitti.

cz binance

The Wall Street Journal’ın haberine göre Binance, kârdaki düşüş nedeniyle çalışan ek haklarında azaltmaya gitti.

Kripto para piyasayı ayı dönemi ile birlikte eski kârlılıklarına ulaşamıyor. Bununla beraber bir The Wall Street Journal, kârlılığın azalması ile Binance’in bazı kısıtlamalara gittiğini yazdı.

Binance, çalışanların ek haklarını azalttı

Kripto borsası Binance, düşen karın ardından geçen ay çalışanlara sağlanan faydaları kesmeye karar verdi. Şirket, cep telefonu ödemeleri, fitness ödemeleri ve evden çalışma harcamaları gibi belirli avantajları durduracağını duyurdu. Bu karar, finansal baskıların bir işareti olarak değerlendiriliyor.

The Wall Street Journal Binance’in, son haftalarda 1.000’den fazla çalışanını işten çıkardığın söylemişti. Bu haberin ardından CEO CZ, bu durumu yalanlayarak işe alımların devam ettiğini yazdı.

Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, şirketin hala karlı olduğunu ve düzenleyici davaların etkilemediğini belirtti. Ancak Zhao, gelecekte her üç ila altı ayda bir işten çıkarmalar olabileceğini ve faydaların eski düzene dönüp dönmeyeceği konusunda belirsizlik olduğunu ifade etti.

cz binance ne btc ne bnb satti

Binance sözcüsü, şirketin kaynakları doğru şekilde tahsis etmek için belirli ürünlere, iş birimlerine, personel faydalarına ve politikalara baktığını belirtti. Şirket, ABD’deki yasa dışı faaliyet iddialarını savunmayı ve mahkemede mücadele etmeyi planlıyor.

Binance’in finansal baskılar altında olması, kripto borsasının kar hanesini etkiledi. Düzenleyici kurumlar, Binance’in ABD’de yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia ediyor. Binance ise platformunu savunmaya devam edeceğini ve faaliyetlerine devam edeceğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner