Yükleniyor...

Binance Kan Kaybederken, Diğer Borsalar Yükseliyor

Hukuksal süreçlerle mücadele eden Binance'in yüzde 22'lik spot ticaret pay kaybı, diğer kripto borsalarına akıyor.

Binance

Hukuksal süreçlerle mücadele eden Binance’in yüzde 22‘lik spot ticaret pay kaybı, diğer kripto borsalarına akıyor.

FTX’in iflas ettiği dönem ile birlikte, kripto para borsaları için yeni bir süreç başladı. Merkle Tree yöntemiyle varlıklarını kanıtlamak isteyen borsalar, ABD’li düzenleyicilerin kıskacıyla farklı mücadelelerin içerisine girdi.

Kripto borsalarının son dönemlerde yaşadıkları, pazar hakimiyetinde ciddi değişikliklere yol açtı. Binance, spot ticaretinde yüzde 73’lük pazar payını yüzde 51’e düşürdü. Eriyen bu pay, OKX ve Huobi başta olmak üzere birçok kripto borsasına aktı.

Binance, Pazar Payını Diğer Borsalara Kaptırıyor

CFTC’nin radarına aldığı ve birçok FUD’ların merkezine giren Binance, spot ticaret pazar payında kan kaybediyor. Binance’in bu düşüşünde, sıfır ücret promosyonunun durdurulması da etkili oldu.

Kaiko tarafından yapılan bir analize göre, Binance’in spot ticaret payı yüzde 22’lik bir ciddi kayıp yaşadı. Yüzde 73’lük seviyeyle spot ticaretinde ciddi bir hakimiyet kuran borsa, yüzde 51 seviyesine kadar geriledi.

Binance’in bu düşüşü, diğer kripto borsalarına yaradı. OKX, yüzde 5’lik spot ticaret pazar payını yüzde 9’a yükseltti. Ayrıca Huobi, yüzde 2’lik pazar payını yüzde 10’a çıkararak dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca Kaiko, Güney Kore platformlarının payının yüzde 14’e kadar yükseldiğini iletti.

Kaiko’nun verilerini haberleştiren Bloomberg, bu verilerin Binance CEO’su CZ’ye sorun oluşturabileceğini söyledi. Bloomberg, Binance’in ABD’li düzenleyiciler ile karşı karşıya olmasına dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner