Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı

Ethereum (ETH), son günlerde peş peşe gelen olumsuz ağ aktivitelerinin ve Bitcoin düşüşünün etkisiyle bir buçuk ay önceki noktaya döndü.

ethereum

Ethereum (ETH), son günlerde peş peşe gelen olumsuz ağ aktivitelerinin ve Bitcoin düşüşünün etkisiyle bir buçuk ay önceki noktaya döndü.

Kripto para piyasasının kan kaybettiği bugünlerde, Ethereum tarafında işlerin yolunda gitmediği görülüyor. Pepe ile başlayan memecoin furyası, Ethereum ağ aktivitelerine oldukça fayda sağlamıştı. Ancak son dönemlerde, Ethereum‘da yaşanan olumsuzluklar fiyat tarafına da yansıdı.

ETH, 29 Mart tarihindeki fiyat noktasının da altına düşerek, 1.750 dolar seviyesine kadar geriledi. Düşüş yönlü ilerleyiş, özellikle Pepe’nin de akıbetini etkilemeye devam ediyor.

Ethereum’da (ETH) Neler Oluyor?

Dün akşam saatlerinde, Ethereum (ETH) ağının 25 dakika boyunca sekteye uğradığı görüldü. Ethereum mainnet işlemleri, bu süre içerisinde tam olarak onaylanamadı. Blockchain verilerine bakıldığında, bu 25 dakika boyunca blok üretiminin devam ettiği ancak onaylama sürecinde sıkıntılar yaşandığı görüldü.

Bu durumun Ethereum üzerindeki olumsuz etkilerinin farkında olan geliştiriciler, hızlıca reaksiyon aldılar. Ethereum geliştiricileri, soruna neyin sebep olduğunu araştırdıklarını ve çözüm sağlayacaklarını belirttiler.

Ethereum ağında ortaya çıkan Pepe tarafında yaşanan para çıkışları da Ethereum ağını etkiledi. Memecoin‘lerin furya haline geldiği dönemde, Ethereum ağı en aktif kullanılan bir blockchain olmuştu. Ancak ağ aktivitesi, son dönemde düşüş yönlü hareket ediyor.

Ayrıca, Ethereum ağında MEV botlarının milyonlarca dolar kazanması ve sürekli işlemlerin içerisinde olması da tartışılan konular arasında yer aldı. Ethereum ağı, yüksek işlem ücretleriyle karşı karşıya kaldı ve yatırımcıların uzaklaşmasına yol açtı.

Tüm bu süreçlerin ortasında, Vitalik Buterin‘in ETH’lerini taşıması da dikkat çekti. Lookonchain‘in ortaya çıkardığı veriler, binlerce kullanıcıdan yoğun ilgi gördü. Ayrıca kripto piyasası, Bitcoin’in yaşadığı güçlü düşüşe eşlik etmeye devam ediyor. Bitcoin’in düşüşünü Ethereum’un da takip ettiği görüldü.

Ethereum grafik

Ethereum’un ağ aktiviteleri ve ETH’nin mart ayındaki fiyatlarına doğru düşüş yaşaması dikkat çekiyor. Popüler kripto para, destek seviyelerine inmeye başladı. ETH’nin düşüş trendini sürdürmesi halinde, önünde 1.705 dolar seviyesinde yer alan bir destek bölgesi bulunuyor. Bu desteğin de kaybedilmesi halinde düşüş 1.660 dolar seviyelerine kadar gerçekleşebilir. Son olarak bu desteğin kırılması da ETH fiyatını 1.514 dolar seviyesine kadar çekebilir.

ETH’nin yükselişe geçmesi halinde, 1.845 dolar seviyesi güçlü bir direnç olarak öne çıkıyor. Bu noktanın aşılması, ETH fiyatını 1.900 dolara kadar taşıyabilir.

Tüm bu süreçler, piyasanın durumuna ve Bitcoin tarafında yaşanan süreçlere göre farklılık gösterebilir. Potansiyel olarak kripto piyasası, bünyesinde birçok riski barındırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner