Yükleniyor...

Binance Kan Kaybediyor: Pazar Payı Düştü!

Binance, yılın ilk çeyrek raporunda çıkan verilere göre, peş peşe gelen kötü haberlerin de etkisiyle pazar payında yüzde 16'lık bir düşüş yaşadı.

binance pazar payi

Binance, yılın ilk çeyrek raporunda çıkan verilere göre, peş peşe gelen kötü haberlerin de etkisiyle pazar payında yüzde 16’lık bir düşüş yaşadı.

Kaiko tarafından sağlanan verilere göre, geride kalan çeyrekte, Binance tarafında yaşanan olumsuz olayların verilere yansıması da sert oldu. Bankacılık krizi, düzenleyici baskılar ve Binance‘e yönelen FUD‘lar, popüler kripto para borsasının pazar payını ilk çeyrekte yüzde 16 düşürdü.

Yine de Binance, pazar payında yaşadığı düşüşe rağmen, yüzde 54‘lük bir borsa hakimiyeti ile dünyanın en büyük kripto borsası olmaya devam ediyor.

Binance Pazar Payı Düşüşte

2023 yılı, düzenleyici baskılar ve kripto para borsalarına yönelen FUD‘lar ile yoğun bir şekilde geçiyor. Bu haber akışları ve etmenler, borsaların hacimlerini pazar paylarını etkiledi. Binance, yüzde 16‘lık bir pazar payı kaybıyla dikkat çekti.

Kaiko tarafından hazırlanan raporda, Binance‘in ilk çeyrekte kan kaybettiği gözlemlendi. Binance’ten kayan müşteriler ve varlıklar, merkeziyetsiz borsa olan Uniswap‘a kaydı.

kaiko

Binance‘in pazar payı kaybetmesindeki en büyük sebeplerinden birisi de, platformda uygulanan sıfır komisyonlu ticaretin sona erdirilmesi olarak gösteriliyor.

Diğer taraftan Upbit, XRP tarafındaki hacimlenme sayesinde en önemli pazar payı elde eden kripto borsalarından birisi oldu. Coinbase tarafında da geçtiğimiz çeyrekte, yüzde 11’lik bir pazar payı kaybı yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner