Yükleniyor...

Dragonfly, Bitget’e Yatırım Yaptığını Duyurdu

San Francisco merkezli kripto girişim şirketi Dragonfly Capital, Bitget’e 10 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptığını açıkladı.

Bitget

San Francisco merkezli kripto girişim şirketi Dragonfly Capital, Bitget’e 10 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptığını açıkladı. 

Dragonfly Capital’in gerçekleştirdiği bu yatırım, Bitget’in kripto varlık cüzdanı BitKeep’i satın almasının hemen ardından geldi. BitKeep, 9.5 milyon kullanıcıyla Asya’nın en büyük kripto cüzdanı olduğunu iddia ederken, 2018’de kurulan Seyşeller merkezli Bitget’in ise sekiz milyon kullanıcısı bulunuyor. 

Bitget, Launchpad Girişimini Büyütmeyi Planlıyor

Bitget, ağırlıklı olarak Asya, Latin Amerika ve Avrupa bölgesindeki müşterilere hizmet veren bir platform. 

Vadeli işlem ticareti merkezi olarak bilinen bu platform, 2022’nin Temmuz ayında Boston Consulting Group’un yayınladığı bir raporda ilk üç türev borsası arasında yer aldı. Kripto para veri toplayıcısı CoinGecko ise Bitget’i açık pozisyon ve ticaret hacmine göre sıralanan türev borsaları arasında beşinci sıraya yerleştiriyor. 

Bitget, bugün yapılan duyuruya göre ürün yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Launchpad girişimini büyütmeyi amaçlayan Bitget, Dragonfly Capital’in sağladığı 10 milyon dolarlık finansmanı bu amaç için kullanacak. 

Yapılan duyuruda 10 milyon dolarlık finansmanın, kripto varlıkların benimsenmesini artırmak amacıyla küresel girişimler için de kullanılacağı belirtildi. Bitget, son iki yıl içinde Lionel Messi ve İtalyan kulübü Juventus ile anlaşmalar sağlamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner